Afër në anglisht

Përkthim: afër, Fjalor: shqip » anglisht

near, close
afër në anglisht

Përkthime shtesë: afër

close, near, about, nearby, by

Fjalë të ngjashme

Gjuhë të tjera

Sinonime & Përkthime: afër

near
 • pranë
 • afër
 • mezinjë
 • ngjitur
 • çikë
 • nja

close
 • afër
 • nga afër
 • ngjitur

nearby
 • afër
 • pranë
 • këtu afër

by
 • afër
 • pranë
 • kaluar
 • mënjanë

at hand
 • afër
 • te goja
 • gati

hard by
 • afër
 • pranë

nigh
 • afër
 • pranë

Fjalë të ngjashme: afër

afër fjalor gjuhësor anglisht, afër dhe larg, afër në anglisht

Përkthime

aftë në anglisht - capable, able, fit, skilled, proficient
aftësi në anglisht - ability, skill, capability, capacity, proficiency
afërsi në anglisht - vicinity, closeness, near, close, the vicinity, nearness
afërt në anglisht - close, near, nearby, closest, closer
buka në anglisht - bread, the bread

Fjalë të rastësishme

Fjalë të rastësishme (shqip/anglisht)


Afër në anglisht - Fjalor: shqip » anglisht
Përkthime: near, close, close, near, about, nearby, by