Arsye në anglisht

Përkthim: arsye, Fjalor: shqip » anglisht

Gjuha burim:
shqip
Gjuha e synuar:
anglisht
Përkthime:
reason, ground, why, cause, reasons, therefore
Arsye në anglisht
Fjalë të ngjashme
Gjuhë të tjera

Sinonime & Përkthime: arsye

why
 • arsye
 • arësye
nous
 • intelekt
 • arësye
 • mend
 • arsye
plea
 • lutje
 • lypje
 • kërkim
 • shfajësim
 • justifikim
 • arsye
cause
 • shkak
 • arsye
 • kauzë
 • çështje
 • arësye
 • tharm
place
 • vend
 • vendbanim
 • banesë
 • shtëpi
 • qytet
 • arsye
sense
 • kuptim
 • ndjenjë
 • sens
 • ndjesi
 • arësye
 • arsye
matter
 • çështje
 • lëndë
 • material
 • thelb
 • përmbajtje
 • arsye
motive
 • motiv
 • arësye
 • arsye
 • shkak
 • shkas
reason
 • arsye
 • shkak
 • hak
 • mend
 • themel
 • bazë
spring
 • pranverë
 • burim
 • kërcim
 • elasticitet
 • sustë
 • arsye
account
 • llogari
 • shkak
 • llogaritje
 • llogari në bankë
 • leverdi
 • arsye
justice
 • drejtësi
 • e drejtë
 • arësye
 • arsye
argument
 • argument
 • arësye
 • arsye
 • diskutim
 • përmbledhje
 • temë
occasion
 • rast
 • arësye
 • rrethanë
 • arsye
 • shkak
motivation
 • shkak
 • arsye
 • arësye
consideration
 • konsideratë
 • vëmendje
 • peshim
 • interesim
 • gjykim
 • arsye
justification
 • justifikim
 • arsye
 • shfajësim
 • përligjje
 • arësye

Fjalë të ngjashme: arsye

arsye subjektive, arsye dhe ndjenje, arsye per azil, arsye skam, arsye dhe ndjenja, arsye fjalor gjuhësor anglisht, arsye në anglisht

Përkthime

 • arrë në anglisht - walnut, nut, nit, the nut
 • arsim në anglisht - breeding, upbringing, education, educational, the education, educated
 • art në anglisht - art, workmanship, arts, art The, the art
 • arteria në anglisht - artery
Fjalë të rastësishme
Arsye në anglisht - Fjalor: shqip » anglisht
Përkthime: reason, ground, why, cause, reasons, therefore