Botë në anglisht

Përkthim: botë, Fjalor: shqip » anglisht

world
botë në anglisht

Përkthime shtesë: botë

world, globe, earth, the world

Fjalë të ngjashme

Gjuhë të tjera

Sinonime & Përkthime: botë

world
 • botë
 • fushë
 • njerëzi
 • gjithësia
 • shoqëri
 • sferë

globe
 • botë
 • rruzull
 • sferë
 • glob gjeografik
 • poç

earth
 • tokë
 • botë
 • rruzull i dheut
 • stere
 • dhe
 • strofkë

Fjalë të ngjashme: botë

botë fjalor gjuhësor anglisht, botë e padukshme, botë e çuditshme, botë meaning, qafë botë, botë në anglisht

Përkthime

bota në anglisht - world, the world, around the world, over the world
botoj në anglisht - publish, print, bring out, publish the, serialize
braktisje në anglisht - abandonment, desertion, apostasy, neglect, dereliction
bravë në anglisht - lock, hasp, fastening, the lock, keyhole, gallant
kërcu në anglisht - chump, log, the chump

Fjalë të rastësishme

Fjalë të rastësishme (shqip/anglisht)


Botë në anglisht - Fjalor: shqip » anglisht
Përkthime: world, world, globe, earth, the world