Shtet në anglisht

Përkthim: shtet, Fjalor: shqip » anglisht

state
shtet në anglisht

Përkthime shtesë

state, nation, country, the state, a state

Fjalë të ngjashme

Gjuhë të tjera

Sinonime & Përkthime

state
 • shtet
 • gjendje
 • formë
 • strukturë
 • madhështi
 • rang

commonwealth
 • federatë
 • republikë
 • shtet

polity
 • shtet
 • organizatë politike
 • qeveri

nation
 • komb
 • popull
 • vend
 • fis
 • shtet

land
 • tokë
 • vend
 • dhe
 • terren
 • të thatë
 • shtet

power
 • pushtet
 • fuqi
 • energji
 • forcë
 • mundësi
 • shtet

Fjalë të ngjashme

shtet fjalor gjuhësor anglisht, shtet me c, shtet ne shba, shtet afrikan, shtet kryeqytet, shtet me o, shtet në anglisht

Përkthime

anatomia në anglisht - anatomy, the anatomy, dissection, anatomy of, anatomia
shteg në anglisht - trail, path, pathway, loophole, footpath
shtegtar në anglisht - nomad, migratory, migrant, peregrinator, of passage, wanderer, wayfarer
shtie në anglisht - put, inoculate, shoot, insinuate, pour
shtoj në anglisht - add, refill, increase, augment, heighten

Fjalë të rastësishme

Fjalë të rastësishme (shqip/anglisht)


Shtet në anglisht - Fjalor: shqip » anglisht
Përkthime: state, state, nation, country, the state, a state