Afër në latinisht

Përkthim: afër, Fjalor: shqip » latinisht

Gjuha burim:
shqip
Gjuha e synuar:
latinisht
Përkthime:
propter, propinquus, claudo, prope
Afër në latinisht
Fjalë të ngjashme
Gjuhë të tjera

Fjalë të ngjashme: afër

afër dhe larg, afër fjalor gjuhësor latinisht, afër në latinisht

Përkthime

  • aftë në latinisht - idoneus, ingeniosus
  • aftësi në latinisht - potestas, facultas
  • afërsi në latinisht - propinquitas
  • afërt në latinisht - claudo, prope, propter, propinquus
Fjalë të rastësishme
Afër në latinisht - Fjalor: shqip » latinisht
Përkthime: propter, propinquus, claudo, prope