Fjalë: aborti

Fjalë të ngjashme: aborti

aborti i femijeve, aborti me pilula, aborti medikal, aborti spontan, aborti dhe pasojat, aborti ne shqiperi, aborti selektiv, aborti me medikamente, aborti wikipedia, aborti ne islam

Përkthime: aborti

anglisht
miscarriage


spanjisht
malparto, aborto

gjermanisht
fehlgeburt, fehlleitung

frëngjisht
avortement, insuccès

italisht
aborto

portugalisht
aborto, o aborto, abortamento, do aborto, abortos

holandisht
miskraam, abortus

rusisht
опечатка, неудача, аборт, оплошность, ошибка

norvegjisht
abort

suedisht
abort, aborter, abortion, aborten

finlandisht
epäonnistuminen

danisht
abort

çekisht
nezdar, neúspěch, potrat

polonisht
chybić, poronienie, pomyłka

hungarisht
felsülés

turqisht
düşük

greqisht
αποβολή

ukrainisht
прорахунки, псування

bullgarisht
аборт, абортите, аборта, аборти

bjellorusisht
аборт

estonisht
eksimus

kroatisht
neuspjeh, greška, pobačaj

islandeze
fóstureyðing, fóstureyðingu, fósturlát, fóstureyðingar, í fóstureyðingu

lituanisht
abortas, abortų, abortai, abortą, abortus

letonisht
aborts, abortu, aborta, abortiem

maqedonisht
абортус, абортусот, за абортус, на абортусот, абортуси

rumanisht
avort, avortul, avortului, de avort, avorturilor

sllovenisht
potrat

sllovakisht
nezdar, potrat

Statistikat e popullaritetit: aborti

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Fjalë të rastësishme