Fjalë: budalla

Fjalë të ngjashme: budalla

budalla budalla, budalla meaning, budalla translation, budalla me traktor, budalla shkuar budallait, budalla dhe i mencuri, budalla me i madh ne bot, budalla ne gjilan, budalla i kosoves, budalla i mencur

Sinonime: budalla

budalla, i trashë, i trullosur, teveqel, sylesh, syçakërr, i pamend, pa tru, i patokut, i dendur, i ngjeshur, i thellë, kokëtrashë, si gomar, i dobët nga mendtë, i metë, i verdhë, i paarsyeshëm, i pakët nga mendja, i çmendur, sentimental, memec, i heshtur, i pagojë, gojëkyçur, i shtangur

Përkthime: budalla

anglisht
dull


spanjisht
tedioso, gris, aburrido, embotado, obtuso

gjermanisht
gedämpft, matt, schwerfällig, stumpfsinnig, stumpf, ...

frëngjisht
sourd, assommant, émoussé, soporifique, émousser, ...

italisht
cupo, appannato, spuntato, ottuso, insipido, ...

portugalisht
obtuso, duque, enfadonho, aborrecido

holandisht
simpel, gesmoord, bot, stomp, taai, ...

rusisht
бессодержательный, бессмысленный, бездарный, затуплять, тусклый, ...

norvegjisht
kjedelig, matt, sløv

suedisht
långtråkig, ledsam, matt

finlandisht
tylppä, tylsämielinen, himmeä, juro, kumea, ...

danisht
trættende, dump, kedelig

çekisht
tupý, matný, bezvýrazný, pošmourný, zasmušilý, ...

polonisht
nieciekawy, tępić, stępieć, niepojętny, stępiać, ...

hungarisht
tompa

turqisht
sıkıcı, donuk

greqisht
μουχρός, πληκτικός, μουντός, βαρετός

ukrainisht
дурний, тупій, тьмяний, тупий, тупою, ...

bullgarisht
глупак, заблуди, заблуждава, глупако, заблудят

bjellorusisht
глухi

estonisht
tuhm

kroatisht
nejasna, dosadan, taman, nezanimljiv, nejasan

islandeze
hugmyndasnauður

latinisht
plumbeus

lituanisht
nuobodus, bukas

letonisht
nogurdinošs, neinteresants, garlaicīgs

maqedonisht
измамат, прелаже, ги измамат, будала, залажуваме

rumanisht
obtuz

sllovenisht
bedak, tepec, pretentati, norec, preslepiti

sllovakisht
tupý, mdlý, nudný

Fjalë të rastësishme