Fjalë: ethe

Fjalë të ngjashme: ethe

ethe dhe temperature, the amazing spider man 2, the other woman full movie, the economist, the vampire diaries, the guardian, the other woman, the sun, the wolf of wall street, the book thief

Sinonime: ethe

ethe, temperaturë, nxehtë, zjarrmi, afsh, të dridhura, ftohtësi, drithërimë, të ftohtë therës, armiqësi, të nxehtë, zjarr, fugë, pasion, qitje me armë, tundje, lëkundje, dridhje, frikë, e çarë

Përkthime: ethe

anglisht
fever


spanjisht
fiebre, calentura

gjermanisht
fieber, fieberartig

frëngjisht
fièvre

italisht
febbre

portugalisht
febre, busque

holandisht
koorts

rusisht
озноб, жар, лихорадка, горячка

norvegjisht
feber

suedisht
feber

finlandisht
intohimo, kuume, vimmaisuus, into, vimma

danisht
feber

çekisht
horečka

polonisht
gorączka, rozgorączkowanie, febra

hungarisht
felajzottság, láz

turqisht
ateş, ateşi, nezlesi, fever, humması

greqisht
πυρετός, θέρμη

ukrainisht
лихоманка

bullgarisht
треска, свинете, по свинете, температура, повишена температура

bjellorusisht
ліхаманка

estonisht
palavik, ootuspalavik, palavikuhoog

kroatisht
groznica

islandeze
hiti, hita, sótthiti, með hita, hitasótt

lituanisht
karštligė, drugys, karštis

letonisht
satraukums, drudzis, uzbudinājums

maqedonisht
треската

rumanisht
febră

sllovenisht
vročina, povišana telesna temperatura, zvišana telesna temperatura, vročica, mrzlica

sllovakisht
horúčka

Fjalë të rastësishme