Fjalë: lot

Fjalë të ngjashme: lot

loti i fundit, lot mobiles, loti chat, lot polish airlines, lot lizard, loti nurses si flori, loti rrjedh nga syri, loti i fundit lyrics, lot ne enderr, loti bjen nga syri, per te qeshur, dhimbje dhe lot

Sinonime: lot

lot, grisje, vrimë, vend i grisur, vrull, pikëz, e qarë, vesë, njomësi, pikë djerse

Përkthime: lot

anglisht
tear, teardrop


spanjisht
desgarrar, romper, lágrima, rasgar, rasgón, ...

gjermanisht
zerreißen, reißen, aufbruch, träne, die

frëngjisht
accroc, déchirer, tirailler, saccader, déchirure, ...

italisht
dilaniare, squarcio, lacerare, strappo, lagrima, ...

portugalisht
rasgo, romper, lágrima, dilacerar, equipe, ...

holandisht
scheuren, traan, rijten, scheur, doorscheuren, ...

rusisht
спешка, порывать, неистовствовать, оцарапать, прореха, ...

norvegjisht
tåre, rift, rive, revne

suedisht
tår, slita, reva

finlandisht
repiä, kyniä, repäistä, raadella, juomingit, ...

danisht
tåre

çekisht
potrhat, přetrhnout, díra, trhlina, roztrhat, ...

polonisht
podarcie, łzawienie, nadedrzeć, łza, rozedrzeć, ...

hungarisht
szakadás, csepp, könny, folyadékcsepp, könnycsepp

turqisht
yırtılmak, kopmak

greqisht
σκίζω, σχίζω, δάκρυ

ukrainisht
розрив, розкритикувати, зривати, сльоза, вагатися

bullgarisht
слезе

bjellorusisht
ірваць, рваць, драць, рвать, тузаць

estonisht
käristama, rebend, tilk, pisar

kroatisht
kidati, raskinuti, rastrgati, cijepati, poderati

islandeze
rífa, tár, slíta, að rífa, ríf

latinisht
lacrima

lituanisht
ašara

letonisht
asara

maqedonisht
солзата

rumanisht
lacrimă

sllovenisht
trgati, trganje, tear, solza, raztrga

sllovakisht
slza, slze

Statistikat e popullaritetit: lot

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Fjalë të rastësishme