Fjalë: ministër

Fjalë të ngjashme: ministër

ministër i financave, ministër i drejtësisë, ministër i energjisë dhe industrisë, ministër i shëndetësisë, ministri i transportit dhe infrastrukturës, ministër i brendshëm, ministër i punëve të jashtme, ministri i infrastrukturës, ministër i punëve të brendshme, ministër i kulturës

Sinonime: ministër

nënambasador, meshtar, pastor, shërbyes, sekretar

Përkthime: ministër

Fjalor:
anglisht
Përkthime:
minister, a minister, the Minister
Fjalor:
spanjisht
Përkthime:
ministro, ministro de, ministra, el ministro, ministrar
Fjalor:
gjermanisht
Përkthime:
minister, geistliche, gesandte, pfarrer, gesandter, pastor, Minister, Pfarrer, Ministerin, Ministers
Fjalor:
frëngjisht
Përkthime:
ambassadeur, pasteur, ecclésiastique, prêtre, ministre, vicaire, ministériel, spirituel, ministre de, ministre a, ...
Fjalor:
italisht
Përkthime:
parroco, ministro, ministro degli, il ministro, ministro della, ministero
Fjalor:
portugalisht
Përkthime:
ministro, mineração, ministro da, ministra, ministrar, ministro do
Fjalor:
holandisht
Përkthime:
bewindsman, minister, dominee, predikant, minister van, dienaar, dienen
Fjalor:
rusisht
Përkthime:
церковнослужитель, министр, священник, посланник, советник, пастор, министра, министром
Fjalor:
norvegjisht
Përkthime:
statsråd, minister, ministeren, prest
Fjalor:
suedisht
Përkthime:
statsråd, minister, ministern, ministerns
Fjalor:
finlandisht
Përkthime:
kirkkoherra, pappismies, pappi, ministeri, ministerin, ministerille, ministerinä, Valtiovarainministeri
Fjalor:
danisht
Përkthime:
sognepræst, kapellan, minister, præst, ministeren, ministerens
Fjalor:
çekisht
Përkthime:
duchovní, kněz, pastor, vyslanec, ministr, ministra, vlády, ministrem, ministerský
Fjalor:
polonisht
Përkthime:
minister, pastor, poseł, ministra, ministrem, minister spraw
Fjalor:
hungarisht
Përkthime:
miniszter, lelkipásztor, minisztere, lelkész, minisztert, miniszternek
Fjalor:
turqisht
Përkthime:
bakan, papaz, bakanı, bakanın, bakanlığı
Fjalor:
greqisht
Përkthime:
ιερέας, υπουργός, υπουργό, Υπουργού, ο υπουργός, Υπουργείο
Fjalor:
ukrainisht
Përkthime:
зменшуватися, зменшувати, зменшуватись, меншати, міністр
Fjalor:
bullgarisht
Përkthime:
пастор, министър, министър на, министърът
Fjalor:
bjellorusisht
Përkthime:
міністр, міністар
Fjalor:
estonisht
Përkthime:
vaimulik, minister, ministri, ministrile, peaminister, ministrit
Fjalor:
kroatisht
Përkthime:
nuncije, pomagati, svećenik, služiti, ministar, ministra, Ministrica, poslova, je ministar
Fjalor:
islandeze
Përkthime:
prestur, ráðherra, ráðherrann, ráðherra er, herra, þjónn
Fjalor:
lituanisht
Përkthime:
pastorius, kunigas, klebonas, ministras, ministro, reikalų ministras, ministru, ministrė
Fjalor:
letonisht
Përkthime:
ministrs, garīdznieks, ministra, ministram, ministru, ministre
Fjalor:
maqedonisht
Përkthime:
министерот, министер, министерот за, министер за, работи
Fjalor:
rumanisht
Përkthime:
ministru, vicar, ministru al, ministru de
Fjalor:
sllovenisht
Përkthime:
fara, minister, minister je, vlade, ministra
Fjalor:
sllovakisht
Përkthime:
kňaz, vyslanec, minister, minister pre, ministra
Fjalë të rastësishme