Fjalë: natyra

Fjalë të ngjashme: natyra

natyra ese, natyra shqiptare, natyra dhe mjedisi, natyra wikipedia, natyra nuk njeh kufij, natyra pershkrim, natyra e shqiperise, natyra e qete, natyra e qete tirane, natyra poezi, foto natyra

Përkthime: natyra

anglisht
nature


spanjisht
genio, género, temperamento, naturaleza

gjermanisht
naturell, gemütsart, natur, gemütsanlage, sinnesart, ...

frëngjisht
naturel, tempérament, espèce, complexion, essence, ...

italisht
natura, indole, carattere

portugalisht
carácter, naturalmente, natureza

holandisht
aard, natuur, karakter, wezen, geaardheid

rusisht
натура, тип, элементарность, естество, естественность, ...

norvegjisht
natur

suedisht
beskaffenhet, natur

finlandisht
luonto, laatu, olemus, luonne

danisht
karakter, naturen, natur

çekisht
druh, přírodní, povaha, ráz, podstata, ...

polonisht
usposobienie, natura, charakter, osobowość, rodzaj, ...

hungarisht
sajátosság, természet

turqisht
tabiat, doğa

greqisht
φύση

ukrainisht
сутність, організм, суттєвість, клас, вмерти, ...

bullgarisht
природа, характер, естество, същност, природата

bjellorusisht
абавязковасьць

estonisht
loomus, laad, iseloom

kroatisht
opseg, prirode, prirodni, naravi, priroda

islandeze
eðli

latinisht
ingenium, animus, natura

lituanisht
gamta, prigimtis, natūra

letonisht
raksturs, daba

maqedonisht
природа

rumanisht
natură, fire

sllovenisht
narava, naravo, narave, naravi, značaj

sllovakisht
podstata, povaha

Statistikat e popullaritetit: natyra

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Fjalë të rastësishme