Fjalë: puna

Fjalë të ngjashme: puna

puna mekanike, puna ne shqiperi, puna ne fizike, puna dhe profesioni, puna vullnetare, puna e femijeve, puna wikipedia, puna ne grup, puna gov.al, puna dhe llojet e saj, puna ime, puna ime.al

Sinonime: puna

puna

Përkthime: puna

anglisht
labour, toil


spanjisht
remar, fatiga, trabajo

gjermanisht
arbeiten, arbeit

frëngjisht
travailler, ouvrage, trimer, turbin, ahan, turbiner, tâche, prolétariat, besogne, besogner, ...

italisht
lavoro, faticare, travaglio, lavorare

portugalisht
trabalhosamente, trabalho, lidar, junto

holandisht
arbeiden, bevallen, arbeid

rusisht
хлопотня, стремиться, труд, маяться, работа, мытарство, опутывать, трудиться, либор, мучиться, ...

norvegjisht
slite, slit

suedisht
knoga, sträva, arbete

finlandisht
ahertaa, ahertaminen, ponnistella, riehua, työ, raataa, huhkia, työvoima, aherrus, raadanta, ...

danisht
arbejde

çekisht
lopota, dřít, dřina, trmácet

polonisht
robota, trud, ból, harówka, myto, mordęga, natrudzić, praca, krwawica, mozół, ...

hungarisht
gürcölés

turqisht

greqisht
μόχθος, κοπιάζω, εργασία, εργάζομαι, κόπος

ukrainisht
роботи, обплутувати

bullgarisht
труд

bjellorusisht
працаваць

estonisht
võrk, leiboristid, rassima, liberaalid, rügama

kroatisht
napor, umor, posao, kulučiti, radna, rad, radništvo

islandeze
erfiði

latinisht
laboro

lituanisht
darbas, triūsas

letonisht
darbs

maqedonisht
работа, работата, работи, дело, работат

rumanisht
muncă

sllovenisht
delo, dela, delovni, delu

sllovakisht
práce, dne, námaha, drina

Statistikat e popullaritetit: puna

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Fjalë të rastësishme