Fjalë: shpenzime

Fjalë të ngjashme: shpenzime

shpenzimet kapitale jane, shpenzimet gjyqesore, shpenzimet e panjohura, shpenzimet kapitale, shpenzimet dhe te ardhurat, shpenzimet familjare, shpenzimet e shtyra, shpenzimet operative, shpenzimet publike, shpenzimet qeveritare

Përkthime: shpenzime

anglisht
expenditure


spanjisht
desembolso, gasto

gjermanisht
ausgabe, ausgaben, auslagen, aufwendung, aufwand, ...

frëngjisht
édition, frais, déguster, charge, consommation, ...

italisht
spesa

portugalisht
despesas, consumo

holandisht
besteding, verbruik, consumptie, uitgaven, vertering

rusisht
трата, расход, расходование, затрата, потребление, ...

norvegjisht
utgift, forbruk

suedisht
utgift

finlandisht
meno, kustannukset, menot, kulutus

danisht
udgifter, forbrug

çekisht
náklad, výdaj, výdaje, útraty, vynaložení, ...

polonisht
wydatkowanie, wydatek, rozchód, nakład

hungarisht
ráfordítás

turqisht
masraf, tüketim, harcama

greqisht
δαπάνες, δαπάνη

ukrainisht
трата, споживання, видаток, витрачання

bullgarisht
консумация, потребление, разноска

bjellorusisht
выдаткі, расходы

estonisht
väljaminek, kulud, kulu

kroatisht
rashodi, rashod, trošak

islandeze
útgjöld

latinisht
erogatio

lituanisht
vartojimas, išlaidos, leidimas

letonisht
patēriņš

maqedonisht
трошоци, трошоците, трошоците за, трошоци за, на трошоците

rumanisht
cheltuieli, costurile, costuri, costurilor, costurile de

sllovenisht
stroški, stroške, stroškov, strośki

sllovakisht
vynaložení, výdaje, výdaj

Fjalë të rastësishme