Fjalë: vetja

Fjalë të ngjashme: vetja

vetja lakuriq ne enderr, vetja ime, vetja dhe tjetri ese, vetja dhe kultura, vetja haakuria, vetja sociale, vetja ime poezi, vetja dhe te tjeret, vetja ime ese, vetja dhe tjetri

Sinonime: vetja

ego, uni, egoizëm

Përkthime: vetja

Fjalor:
anglisht
Përkthime:
himself, herself, ego, ourselves, self, own
Fjalor:
spanjisht
Përkthime:
sí, se, ego, yo, el ego, del ego, del yo
Fjalor:
gjermanisht
Përkthime:
sich, selbst, selber, Ego, Ich, Ichs, Egos
Fjalor:
frëngjisht
Përkthime:
elle-même, seul, lui-même, même, se, soi, ego, moi, l'ego, égo
Fjalor:
italisht
Përkthime:
si, sé, ego, io, dell'ego, dell'Io, l'ego
Fjalor:
portugalisht
Përkthime:
lhe, dela, ele, eu, ego, do ego, o ego
Fjalor:
holandisht
Përkthime:
vanzelf, zichzelf, zich, zelf, ego, het ego, ego te
Fjalor:
rusisht
Përkthime:
эго
Fjalor:
norvegjisht
Përkthime:
seg, ego, egoet, egoets
Fjalor:
suedisht
Përkthime:
ego, egot, jaget, egots
Fjalor:
finlandisht
Përkthime:
itse, itsensä, ego, egon, egonsa, egoa, minä
Fjalor:
danisht
Përkthime:
selv, sig, ego, egoet, egoets, jeg'et
Fjalor:
çekisht
Përkthime:
sebe, dokonce, sobě, samotný, sám, ego, já, ega, egu
Fjalor:
polonisht
Përkthime:
ego, ja, jaźń
Fjalor:
hungarisht
Përkthime:
ego, egó, én, egót, az ego
Fjalor:
turqisht
Përkthime:
ego, benlik, egonun, egosu, ben
Fjalor:
greqisht
Përkthime:
εγώ, το εγώ, ego, του εγώ, εγωισμό
Fjalor:
ukrainisht
Përkthime:
собі, сама, безпосередньо, себе, сам, его, еґо
Fjalor:
bullgarisht
Përkthime:
сам, его, егото, на егото, егото си
Fjalor:
bjellorusisht
Përkthime:
эга, эго
Fjalor:
estonisht
Përkthime:
ennast, ise, ego, egost, mina
Fjalor:
kroatisht
Përkthime:
osobno, on, sam, sebe, ona, se, ja, ego, ega, egu, ...
Fjalor:
islandeze
Përkthime:
sjálfið, Ego, sjálf, egó
Fjalor:
latinisht
Përkthime:
se
Fjalor:
lituanisht
Përkthime:
save, savęs, ego, savimeilė, egoizmas
Fjalor:
letonisht
Përkthime:
sevi, sev, egoisms, ego
Fjalor:
maqedonisht
Përkthime:
его, егото
Fjalor:
rumanisht
Përkthime:
ego, egoul
Fjalor:
sllovenisht
Përkthime:
sama, sám, sebe, ego, ega, jaza
Fjalor:
sllovakisht
Përkthime:
sebe, sama, ego
Fjalë të rastësishme