Fjalë: aftësi

Fjalë të ngjashme: aftësi

aftësi teknike dhe kompetenca, aftësi organizative dhe kompetenca, aftësi sociale dhe kompetenca, aftësi artistike dhe kompetenca

Sinonime: aftësi

aftësi, shkathtësi, mjeshtëri, ustallëk, zotësi, art, kompetencë, zgjuarsi, dhunti, prirje, mundësi, kapacitet, nxënësi, vëllim, fakultet, fushë shkencore, trup pedagogjik, kualifikim, cilësi, kufizim, karakteristikë, diplomë, njohuri, njohuri teknike, vlerë, vleftë, dobi, çmim, lehtësi, dorë, anë, krah, akrep, shigjetë, rregull, huq, zakon, shkencë, dhuratë, dhurim, talent, pushtet, fuqi, energji, forcë, pëlqim, veçori

Përkthime: aftësi

anglisht
ability


spanjisht
talento, habilidad, capacidad, aptitud, primor

gjermanisht
begabung, vermögen, befähigung, kraft, fähigkeit, tüchtigkeit

frëngjisht
dextérité, habileté, industrie, habilité, dispositions, aptitude, faculté, capacité, qualification, savoir-faire

italisht
abilitazione, capacità, competenza, abilità

portugalisht
capacidade, habilidade, a capacidade, capacidade de, possibilidade

holandisht
bekwaamheid, kundigheid

rusisht
возможность, правоспособность, годность, дееспособность, способность, платежеспособность, дарование, умение, квалификация, пригодность, ...

norvegjisht
evne, dyktighet

suedisht
förmåga

finlandisht
kyvykkyys, kyky, lahjakkuus, pätevyys, taito

danisht
evne

çekisht
způsobilost, důvtip, zručnost, schopnost

polonisht
zdolność, zręczność, kompetencja, możliwość, umiejętność

hungarisht
képesség, képességét, képes, képessége, képesek

turqisht
yetenek

greqisht
ικανότητα

ukrainisht
спроможність, дарування, придатність, уміння

bullgarisht
способност, способността, възможността, способността на, способности

bjellorusisht
здольнасць, здольнасьць

estonisht
võime, võimet, suutlikkust, oskus, suutlikkus

kroatisht
mogućnostima, sposobnost, mogućnosti, talent

islandeze
gáfur, dugnaður, hæfileiki

latinisht
potestas, facultas

lituanisht
gabumas, sugebėjimas

letonisht
kompetence

maqedonisht
способноста, способност, можноста, можност, способности

rumanisht
abilitate, capacitate, capacitatea, capacitatea de, abilitatea

sllovenisht
zračnost

sllovakisht
vlohy

Fjalë të rastësishme