Fjalë: atomi

Fjalë të ngjashme: atomi

atomi dhe elektriciteti, atomic clock, atomi wikipedia, atami sushi, atomic design, atomic bomb, atomi singapore, atomy sifa, atomi i hidrogjenit, atomi sipas borit

Përkthime: atomi

anglisht
atom


spanjisht
partícula

gjermanisht
partikel, teilchen, atom

frëngjisht
particule, atome, grain, parcelle

italisht
particella, atomo, particola, briciolo

portugalisht
átomo, partículas

holandisht
deeltje, atoom

rusisht
крупица, атом, частица

norvegjisht
partikkel, atom

suedisht
atom

finlandisht
atomi, hiukkanen

danisht
atom, partikel

çekisht
částice, zrnko, částečka

polonisht
odrobina, atom

hungarisht
atom, atomot, atommal, jelent, kapcsolódik

turqisht
atom

greqisht
άτομο

ukrainisht
атомний, атом

bullgarisht
частица, атом

bjellorusisht
атам, атом

estonisht
aatom, kübe

kroatisht
atomski, atomske, atomska, atom

islandeze
atóm, Atom, atómið, frumeindir, atóminu

latinisht
atomus

lituanisht
dalelytė, atomas

letonisht
daļiņa, atoms, kripatiņa

maqedonisht
атом

rumanisht
particulă, atom

sllovenisht
atom

sllovakisht
atóm, atom, atómu, atóm z

Statistikat e popullaritetit: atomi

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Fjalë të rastësishme