Fjalë: bagëti

Fjalë të ngjashme: bagëti

bagëti e bujqësi naim frasheri, bagëti e bujqësia (analizë), bagëti e bujqësia naim frasheri, bagëti e bujqësija, bagëti dhe bujqësi

Sinonime: bagëti

bagëti, gjë e gjallë, kafshë shtëpiake, gjedh, milet, hajvan, kafshë, bishë, egërsirë, njeri i egër, rezervë, fond, shtyllë, dorezë, tra

Përkthime: bagëti

anglisht
cattle


spanjisht
ganado

gjermanisht
kühe, viehzeug, rindvieh, rinder, rind, ...

frëngjisht
bovins, bovine, bestiaux, bétail

italisht
bestiame, bovini

portugalisht
animal

holandisht
rundvee, runderen, vee

rusisht
скотина, скот

norvegjisht
krøtter, kveg

suedisht
boskap, kreatur

finlandisht
nautakarja, nauta, karja

danisht
kvæg

çekisht
skot, dobytek

polonisht
bydle, bydło, rogacizna

hungarisht
állatállomány, állattenyésztés, állati, állattenyésztési, állattartó

turqisht
mal

greqisht
ζώα, κτηνοτροφία, ζωικού κεφαλαίου, κτηνοτροφίας, ζωικό κεφάλαιο

ukrainisht
худоба

bullgarisht
добитък, добитъка, животновъдството, животновъдство, животновъдния

bjellorusisht
быдла, жывёлу, жывёла, скаціна, жывёлы

estonisht
kariloomad, kari, veised

kroatisht
goveda, govedo, govedarski, marva

islandeze
búfé, fénaður, búfénaður, búfénaðar

lituanisht
gyvuliai, gyvulių, galvijų, gyvulininkystės, gyvulininkystė

letonisht
liellopi

maqedonisht
добиток, добитокот, сточарско, на добиток, сточарството

rumanisht
vite

sllovenisht
živina, živino, živine, živinoreja, za živino

sllovakisht
hospodárske zvieratá, zvieratá, dobytok, hospodárskych zvierat, hospodársky dobytok

Fjalë të rastësishme