Fjalë: gjaku

Fjalë të ngjashme: gjaku

gjaku im kenga ime, gjaku dhe roli i tij, gjaku ernest koliqi, gjaku 0 pozitiv, gjaku i arberit, gjaku nga goja, gjaku ne enderr, gjaku komplet, gjaku wikipedia, gjaku nga hundet, gjaku im, elvana gjata

Sinonime: gjaku

gjaku

Përkthime: gjaku

anglisht
blood


spanjisht
linaje, sangre

gjermanisht
herkunft, blut, abstammung

frëngjisht
sang, origine, descendance, souche, ascendance, ...

italisht
discendenza, sangue

portugalisht
sangue

holandisht
geboorte, afkomst, bloed

rusisht
происхождение, род, сок, породистость, темперамент, ...

norvegjisht
blod

suedisht
börd, blod, härkomst

finlandisht
jälkeläiset, rietastelija, suku, veri, sukujuuri

danisht
blod

çekisht
původ, krev, rod

polonisht
krew, pokrewieństwo, natura, posoka

hungarisht
vér, vért, vérben, a vér, vérből

turqisht
kan, nesil, soy

greqisht
αίμα

ukrainisht
темперамент, кров, привчати, сік

bullgarisht
кръв

bjellorusisht
кроу

estonisht
järglased, temperament, veri

kroatisht
krvnih, srodnost, krvni

islandeze
blóð

latinisht
sanguis, cruor

lituanisht
kilmė, kraujas

letonisht
senči, izcelšanās, asinis

maqedonisht
крв

rumanisht
origine, sânge

sllovenisht
kri

sllovakisht
krv

Statistikat e popullaritetit: gjaku

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Fjalë të rastësishme