Fjalë: be

Fjalë të ngjashme: be

be wikipedia, be that face, be fashion, be cool movie, be that face.al, be dhe shqiperia, begamer, befunky, be on road, be gone, you, you to be, shqiperia, shqiperia ne be, be funky, be happy, integrimi ne be, bashkimi europian, bashkimi evropian, never be alone, shqiperia dhe be

Sinonime: be

betim, përbetim, sharje, nëmë

Përkthime: be

Fjalor:
anglisht
Përkthime:
oath, swear, European Union, EU, the EU
Fjalor:
spanjisht
Përkthime:
jurar, blasfemar, juramento, juramento de, el juramento, jurada
Fjalor:
gjermanisht
Përkthime:
fluch, schwur, fluchen, gelöbnis, schwören, vertrauen, eid, Eid, Schwur, Eides, ...
Fjalor:
frëngjisht
Përkthime:
sacrer, jurons, influencer, pester, maugréer, serment, jurez, imprécation, jurer, juron, ...
Fjalor:
italisht
Përkthime:
imprecare, bestemmiare, bestemmia, giurare, giuramento, giurata, giuramento di
Fjalor:
portugalisht
Përkthime:
jurar, remo, jura, juramento, suazilândia, jure, juramento de, o juramento
Fjalor:
holandisht
Përkthime:
ketteren, bezweren, bezwering, eed, vloeken, ede, eed af, onder ede
Fjalor:
rusisht
Përkthime:
присяга, клясться, клятва, облаять, ругнуться, присягнуть, ругательство, сквернословить, присягать, брань, ...
Fjalor:
norvegjisht
Përkthime:
banne, ed, eden, sverge
Fjalor:
suedisht
Përkthime:
svordom, ed, svära, eden, under ed
Fjalor:
finlandisht
Përkthime:
vala, siunata, kiroilla, kirous, luottaa, noitua, herjata, vannoa, kirota, oath, ...
Fjalor:
danisht
Përkthime:
ed, sværge, oath, under ed, aflægge ed
Fjalor:
çekisht
Përkthime:
klít, přísaha, nadávat, zaklení, nadávka, kletba, přísahat, oath, přísahu, Slib, ...
Fjalor:
polonisht
Përkthime:
kląć, przysięgać, napocić, zażegnać, skląć, przysięga, przysięganie, przeklinać, przekleństwo, ślubowanie, ...
Fjalor:
hungarisht
Përkthime:
szitkozódás, eskü, esküt, eskü alatt, eskü alatt tett
Fjalor:
turqisht
Përkthime:
ant, kasam, yemin, yemini, oath, yemindir
Fjalor:
greqisht
Përkthime:
ορκίζομαι, όρκος, όρκο, όρκου, ενόρκως, τον όρκο
Fjalor:
ukrainisht
Përkthime:
прокльону, присягнутися, присягати, божіння, присягатися, клястися, прокльони, клятва, присяга, обітницю
Fjalor:
bullgarisht
Përkthime:
клетва, клетвата, клетвена, под клетва
Fjalor:
bjellorusisht
Përkthime:
прысяга, клятва, прысяга на, кляцьба
Fjalor:
estonisht
Përkthime:
vanduma, tõotus, vanne, vande, ametivande, vande all, vandetõotuse
Fjalor:
kroatisht
Përkthime:
zakletva, priseći, zakletvu, polagali, prisega, zavjet, kletva
Fjalor:
islandeze
Përkthime:
bölva, eiður, blóta, eið, sverja, eiðs, eiði, Eiður
Fjalor:
lituanisht
Përkthime:
priesaika, priesaikos, Priesaiką, imasi priesaikos
Fjalor:
letonisht
Përkthime:
zvērests, zvērestu, zvēresta
Fjalor:
maqedonisht
Përkthime:
заклетвата, заклетва, заколна, клетвата, свечена заклетва
Fjalor:
rumanisht
Përkthime:
jura, jurământ, jurământul, sub jurământ, propria răspundere, jurămînt
Fjalor:
sllovenisht
Përkthime:
zaklení, klení, prisega, prisego, zaprisega, prisege
Fjalor:
sllovakisht
Përkthime:
nadávka, prísaha, přísaha, prísahy, prísahe

Statistikat e popullaritetit: be

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana, Shkodra

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Shkodra, Tirana, Berat, Durrës, Elbasan

Fjalë të rastësishme