Fjalë: dielli

Fjalë të ngjashme: dielli

dielli wikipedia, dielli dhe toka, dielli dhe natyra, dielli ese, dielli poezi, dielli morava, dielli dhe natyra ese, dielli si burim energjie, dielli .al, dielli net

Përkthime: dielli

anglisht
sun


spanjisht
sol, el sol, del sol, sol de, de sol

gjermanisht
sonnenlicht, sonne, sonntag

frëngjisht
somptuosité, pare-soleil, dimanche, soleil

italisht
sole

portugalisht
intimação, domingo, sol

holandisht
zondag, zonneschijn, zon

rusisht
солнце

norvegjisht
sol

suedisht
sol

finlandisht
aurinko

danisht
sol

çekisht
slunce

polonisht
świt, słońce

hungarisht
napfény

turqisht
güneş

greqisht
ήλιος

ukrainisht
сонце

bullgarisht
неделя, слънце

bjellorusisht
сонца, нядзеля

estonisht
p, päike

kroatisht
suncu, sunca, sunce

islandeze
sól

latinisht
sol

lituanisht
saulė, sekmadienis

letonisht
saule, svētdiena

maqedonisht
сонце, недела

rumanisht
duminică, soare

sllovenisht
sonce

sllovakisht
suň, slnko, výslní, slnce

Statistikat e popullaritetit: dielli

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Fjalë të rastësishme