Fjalë: dielli

Fjalë të ngjashme: dielli

dielli wikipedia, dielli dhe toka, dielli dhe natyra, dielli ese, dielli poezi, dielli morava, dielli dhe natyra ese, dielli si burim energjie, dielli .al, dielli net

Përkthime: dielli

Fjalor:
anglisht
Përkthime:
sun, the sun
Fjalor:
spanjisht
Përkthime:
sol, el sol, del sol, sol de, de sol
Fjalor:
gjermanisht
Përkthime:
sonnenlicht, sonne, sonntag, Sonne, Sonnen, Liege, sun
Fjalor:
frëngjisht
Përkthime:
somptuosité, pare-soleil, dimanche, soleil, Sun, le soleil, de soleil
Fjalor:
italisht
Përkthime:
sole, sun, solarium, del sole, solare
Fjalor:
portugalisht
Përkthime:
intimação, domingo, sol, do sol, solar, de sol, sun
Fjalor:
holandisht
Përkthime:
zondag, zonneschijn, zon, de zon, zon.
Fjalor:
rusisht
Përkthime:
солнце, Sun, солнца, солнцем
Fjalor:
norvegjisht
Përkthime:
sol, solen, sola, sun
Fjalor:
suedisht
Përkthime:
sol, SÖN, sön.
Fjalor:
finlandisht
Përkthime:
aurinko, auringon, sun, auringossa, aurinkoa
Fjalor:
danisht
Përkthime:
sol, solen, sun, solens
Fjalor:
çekisht
Përkthime:
slunce, sluníčko, sluneční, slunko, sun
Fjalor:
polonisht
Përkthime:
świt, słońce, słoneczny, słońca, sun, słońcem
Fjalor:
hungarisht
Përkthime:
napfény, nap, Sun, a Sun, Naptól való, a nap
Fjalor:
turqisht
Përkthime:
güneş, güneşlenme, sun, güneşin, güneşi
Fjalor:
greqisht
Përkthime:
ήλιος, ήλιο, ήλιου, τον ήλιο, στον ήλιο
Fjalor:
ukrainisht
Përkthime:
сонце, сонці, солнце
Fjalor:
bullgarisht
Përkthime:
неделя, слънце, слънцето, слънчева, на слънце, слънчевата
Fjalor:
bjellorusisht
Përkthime:
сонца, нядзеля, сонцы, солнце
Fjalor:
estonisht
Përkthime:
p, päike, päikese, päikest, päikese käes, sun
Fjalor:
kroatisht
Përkthime:
suncu, sunca, sunce, od sunca, sunčanje
Fjalor:
islandeze
Përkthime:
sól, Sun, sólin, sólina
Fjalor:
latinisht
Përkthime:
sol
Fjalor:
lituanisht
Përkthime:
saulė, sekmadienis, saulės, nuo saulės, sun, saulėje
Fjalor:
letonisht
Përkthime:
saule, svētdiena, Sun, saules, saulē, sauļošanās
Fjalor:
maqedonisht
Përkthime:
сонце, недела, сонцето, сончевата, подвижниот
Fjalor:
rumanisht
Përkthime:
duminică, soare, la soare, soarelui, soarele, de soare
Fjalor:
sllovenisht
Përkthime:
sonce, ne, sun, soncu, sonca
Fjalor:
sllovakisht
Përkthime:
suň, slnko, výslní, slnce, slnka

Statistikat e popullaritetit: dielli

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Fjalë të rastësishme