Fjalë: lundra

Fjalë të ngjashme: lundra

lundra berat, lundra bloom, lundra ambikapur, lundra dhe flamuri poezi, lundra dhe flamuri, lundra roebuck, lundra chhattisgarh, alundra blayze, lundra surguja, lundra pin code

Përkthime: lundra

Fjalor:
anglisht
Përkthime:
boat, otter, barges, and barges
Fjalor:
spanjisht
Përkthime:
embarcación, buque, bote, barca, barco, nutria, la nutria, nutria de, nutrias, de nutria
Fjalor:
gjermanisht
Përkthime:
kahn, boot, Otter, Fischotter, Scher
Fjalor:
frëngjisht
Përkthime:
navire, canot, nef, barque, bateau, esquif, nacelle, embarcation, loutre, Otter, ...
Fjalor:
italisht
Përkthime:
barchetta, barca, lancia, nave, battello, lontra, otter, lontre, a divergenti, lontra di
Fjalor:
portugalisht
Përkthime:
batel, escaler, bote, canoa, barco, lontra, otter, lontra de, da lontra, de lontra
Fjalor:
holandisht
Përkthime:
schuit, boot, otter, de Otter, Otter van, otters, van de Otter
Fjalor:
rusisht
Përkthime:
струг, ладья, судно, чёлн, корытце, лодочник, бот, лодка, челн, корабль, ...
Fjalor:
norvegjisht
Përkthime:
båt, oter, oteren, otter, i Otter
Fjalor:
suedisht
Përkthime:
båt, utter, otter, uttern
Fjalor:
finlandisht
Përkthime:
haaksi, laiva, vene, alus, saukko, Otter, saukon, ovellisia, saukkoja
Fjalor:
danisht
Përkthime:
skib, båd, odder, Otter, odderen, Otteren, oddere
Fjalor:
çekisht
Përkthime:
loďka, člun, loď, bárka, parník, vydra, rozpěrnými deskami, vydra říční, otter, s rozpěrnými deskami
Fjalor:
polonisht
Përkthime:
czółenko, barkarz, łódka, tratwa, łódź, czółno, statek, lodżia, wydra, wydry, ...
Fjalor:
hungarisht
Përkthime:
csésze, csónak, vidra, Otter, feszítőlapos, a vidra
Fjalor:
turqisht
Përkthime:
kayık, gemi, sandal, su samuru, Otter, samuru, susamuru, samur
Fjalor:
greqisht
Përkthime:
βάρκα, βίδρα, με πόρτες, ενυδρίδα, ενυδρίδας, βίδρας
Fjalor:
ukrainisht
Përkthime:
шлюпка, човен, видра, видри
Fjalor:
bullgarisht
Përkthime:
лодка, видра, видрата, дънни, видри
Fjalor:
bjellorusisht
Përkthime:
судно, выдра, выдру
Fjalor:
estonisht
Përkthime:
paat, kastmekann, laev, saarmas, saarma, traallaudadega, saarmast, otter
Fjalor:
kroatisht
Përkthime:
barka, lađi, parobrod, čaklja, kaić, vidra, vidre, otter, lov na vidre, paravan
Fjalor:
islandeze
Përkthime:
bátur, otur, otr, OTTER
Fjalor:
lituanisht
Përkthime:
laivelis, valtis, ūdra, Otter, ūdros, su kėtoklėmis, tralai su
Fjalor:
letonisht
Përkthime:
laiva, ūdrs, traļi, traļi ar, ūdra, ūdri
Fjalor:
maqedonisht
Përkthime:
видра
Fjalor:
rumanisht
Përkthime:
barcă, vidră, vidra, panouri, cu panouri, vidre
Fjalor:
sllovenisht
Përkthime:
ladja, barka, vidra, vidre, vidro, otter, vider
Fjalor:
sllovakisht
Përkthime:
loď, čln, vydra, nutria, vydry, vydier
Fjalë të rastësishme