Fjalë: inflacioni

Fjalë të ngjashme: inflacioni

inflacioni dhe deflacioni, inflacioni ne shqiperi 2012, inflacioni ne bote, inflacioni dhe financat personale, inflacioni dhe papunesia ne shqiperi, inflacioni ne shqiperi 2013, inflacioni ne shqiperi 2014, inflacioni 2013, inflacioni ne shqiperi, inflacioni wikipedia

Përkthime: inflacioni

Fjalor:
anglisht
Përkthime:
inflation, the inflation, inflation rate, inflation is
Fjalor:
spanjisht
Përkthime:
inflación, la inflación, de inflación, inflación de, de la inflación
Fjalor:
gjermanisht
Përkthime:
inflation, geldentwertung, Inflation, Inflations, die Inflation, Inflationsrate
Fjalor:
frëngjisht
Përkthime:
gonflage, gonflement, inflation, l'inflation, de l'inflation
Fjalor:
italisht
Përkthime:
inflazione, l'inflazione, dell'inflazione, di inflazione, gonfiaggio
Fjalor:
portugalisht
Përkthime:
inflação, a inflação, de inflação, da inflação
Fjalor:
holandisht
Përkthime:
inflatie, de inflatie, het opblazen
Fjalor:
rusisht
Përkthime:
вдувание, вздутие, инфляция, наполнение, вздувание, вспучивание, вздутость, инфляции, инфляцию, уровень инфляции, ...
Fjalor:
norvegjisht
Përkthime:
inflasjon, inflasjonen, inflasjons, prisveksten, prisvekst
Fjalor:
suedisht
Përkthime:
inflation, inflationen, inflations
Fjalor:
finlandisht
Përkthime:
inflaatio, inflaation, inflaatiota, inflaatioon
Fjalor:
danisht
Përkthime:
inflation, inflationen
Fjalor:
çekisht
Përkthime:
inflace, inflaci, inflační, inflačního, inflace se
Fjalor:
polonisht
Përkthime:
inflacja, nadymanie, nadmuchiwanie, inflacji, inflację, inflacyjnego
Fjalor:
hungarisht
Përkthime:
infláció, felfújás, felpuffadás, inflációs, az infláció, inflációt, inflációra
Fjalor:
turqisht
Përkthime:
enflasyon, enflasyonun, enflasyonu, enflasyona
Fjalor:
greqisht
Përkthime:
πληθωρισμός, πληθωρισμού, πληθωρισμό, τον πληθωρισμό, του πληθωρισμού
Fjalor:
ukrainisht
Përkthime:
надуватись, надимати, повітрям, надувати, здувати, інфляція
Fjalor:
bullgarisht
Përkthime:
инфлация, инфлацията, на инфлацията, на инфлация
Fjalor:
bjellorusisht
Përkthime:
інфляцыя
Fjalor:
estonisht
Përkthime:
inflatsioon, inflatsiooni, inflatsiooniga, inflatsioonile, inflatsioonimäär
Fjalor:
kroatisht
Përkthime:
napumpavanje, inflacija, inflacije, inflaciju, je inflacija, inflacija je
Fjalor:
islandeze
Përkthime:
verðbólga, verðbólgu, verðbólgan, að verðbólga, verðbólguhorfur
Fjalor:
latinisht
Përkthime:
inflatio
Fjalor:
lituanisht
Përkthime:
infliacija, infliacijos, infliaciją, infliacijai
Fjalor:
letonisht
Përkthime:
inflācija, inflācijas, inflāciju, inflâcija, inflācijai
Fjalor:
maqedonisht
Përkthime:
инфлацијата, инфлација, на инфлација, на инфлацијата, инфлациски
Fjalor:
rumanisht
Përkthime:
inflaţie, umflare, inflației, inflația, inflație, a inflației
Fjalor:
sllovenisht
Përkthime:
inflacija, inflacije, inflacijo, inflacija po
Fjalor:
sllovakisht
Përkthime:
inflácie, inflácia, infláciu, miera inflácie

Statistikat e popullaritetit: inflacioni

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Fjalë të rastësishme