Fjalë: jeta

Fjalë të ngjashme: jeta

jeta dhe vdekja, jeta e gjergj fishtes, jeta dhe veprat e shekspirit, jeta funit, jeta osh qef, jeta e skenderbeut, jeta e fundit, jeta e ahmet zogut, jeta e migjenit, jeta ese, jeta e, jeta ime, revista jeta, jeta e hidhur, ese jeta, jeta hidhur, ese, jeta fundit, nene tereza jeta

Përkthime: jeta

anglisht
life


spanjisht
animación, vida

gjermanisht
lebhaftigkeit, leben, lebenszeit, biographie, lebensbeschreibung, lebenserwartung, lebensdauer, standzeit, lebendigkeit, nutzungsdauer

frëngjisht
biographie, jour, vie, existence, entrain, vitalité, animation

italisht
vivezza, vita

portugalisht
vida, viver, tenente, biografia

holandisht
biografie, leven, hachje

rusisht
долговечность, живость, натура, общество, житие, жизнь, занятость, срок, быт, житье, ...

norvegjisht
liv

suedisht
liv

finlandisht
elämäkerta, ikä, elämäntarina, pirteys, eliö, elämä, olo, elo, henki, eloisuus, ...

danisht
levetid, liv

çekisht
životnost, život, živost

polonisht
energia, egzystencja, pożycie, trwałość, dożywocie, życie, żywot, żywotność

hungarisht
élet, életet, életben, az élet, életét

turqisht
biyografi, ömür, canlılık, omur

greqisht
ζωή, βίος, ισόβιος

ukrainisht
лейтенанти

bullgarisht
живот

bjellorusisht
жыццё, жыцьцё

estonisht
elu

kroatisht
život, osoba, stvarnost, životu, životni, životne

islandeze
líferni, líf, æfi

latinisht
vita

lituanisht
gyvybė, biografija, gyvenimas

letonisht
biogrāfija, mūžs, dzīve

maqedonisht
биографија, животот, живот

rumanisht
via, viaţă, biografie

sllovenisht
život, življenje

sllovakisht
životní, život

Statistikat e popullaritetit: jeta

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Shkodra, Tirana, Berat, Durrës, Elbasan

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Shkodra, Tirana

Fjalë të rastësishme