Fjalë: humanizmi

Fjalë të ngjashme: humanizmi

humanizmi dhe njeriu, humanizmi dhe rilindja europiane, humanizmi evropian, humanizmi shqiptar, humanizmi ese, humanizmi ne europe, humanizmi dhe rilindja, humanizmi ne letersine shqiptare, humanizmi ne gjermani, humanizmi ne shqiperi

Përkthime: humanizmi

Fjalor:
anglisht
Përkthime:
humanitarianism, humanism, humanization, humanity, the humanism, of humanism
Fjalor:
spanjisht
Përkthime:
humanismo, El humanismo, del humanismo, Humanism, humanista
Fjalor:
gjermanisht
Përkthime:
menschenfreundlichkeit, humanismus, Humanismus, Der Humanismus, Humanism, den Humanismus
Fjalor:
frëngjisht
Përkthime:
humanitarisme, humanisme, l'humanisme, d'humanisme, Humanism
Fjalor:
italisht
Përkthime:
umanesimo, dell'Umanesimo, L'umanesimo, umanismo, Humanism
Fjalor:
portugalisht
Përkthime:
humanismo, o humanismo, Humanism, do humanismo
Fjalor:
holandisht
Përkthime:
humanisme, het humanisme, Humanism, Humanistiek, humanistische
Fjalor:
rusisht
Përkthime:
гуманизм, гуманизма, Humanism
Fjalor:
norvegjisht
Përkthime:
humanisme, humanismen, humanismens
Fjalor:
suedisht
Përkthime:
humanism, Humanism, Humanismen, Humanismo, Humanismens
Fjalor:
finlandisht
Përkthime:
humanismi, Humanismin, Humanism, humanismiin, humanismista
Fjalor:
danisht
Përkthime:
humanisme, Humanismen, humanismens, Humanism
Fjalor:
çekisht
Përkthime:
humanismus, humanitářství, Humanism, humanismu, humanismem
Fjalor:
polonisht
Përkthime:
humanizm, humanitaryzm, humanizmu, humanizmem, humanism
Fjalor:
hungarisht
Përkthime:
humanizmus, A humanizmus, humanizmust, humanizmusa, humanizmusnak
Fjalor:
turqisht
Përkthime:
hümanizm, hümanizmin, Hümanizma, hümanizmi, Humanizm
Fjalor:
greqisht
Përkthime:
ανθρωπισμός, Ανθρωπισμού, Ουμανισμού, Ουμανισμό, Ουμανισμός
Fjalor:
ukrainisht
Përkthime:
гуманізм, атеїзм, Гуманизм
Fjalor:
bullgarisht
Përkthime:
хуманизъм, Хуманизмът, хуманизма
Fjalor:
bjellorusisht
Përkthime:
гуманізм, гуманізму
Fjalor:
estonisht
Përkthime:
humanism, inimarmastus, humanismi, humanismiga, humanismist, humanismia
Fjalor:
kroatisht
Përkthime:
humanizam, humanizma, humanizmom, humanizam je, humanizmu
Fjalor:
islandeze
Përkthime:
húmanisma, Humanism, húmanismi, húmanismi og, húmanistum
Fjalor:
lituanisht
Përkthime:
humanizmas, humanizmo, humanizmą, Humanism
Fjalor:
letonisht
Përkthime:
humānisms, humānisma, humānismu, humānisma idejas
Fjalor:
maqedonisht
Përkthime:
хуманизам, хуманизмот, за хуманизам, за хуманизам за, хуманизам за
Fjalor:
rumanisht
Përkthime:
umanism, Umanismul, Umanismului, Humanism, umanist
Fjalor:
sllovenisht
Përkthime:
Humanizem, humanizma, humanism, humanizem in, Humanizam
Fjalor:
sllovakisht
Përkthime:
humanizmus, Humanismo, humanizmom, humanizme, humanizmu

Statistikat e popullaritetit: humanizmi

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Fjalë të rastësishme