Fjalë: përshëndetje

Fjalë të ngjashme: përshëndetje

përshëndetje in english, përshëndetje pronunciation, përshëndetje dhe urime, përshëndetje translation, përshëndetje dashurie, përshëndetje si jeni, përshëndetje übersetzung, përshëndetje meaning, përshëndetje significado, përshëndetje traduzione

Sinonime: përshëndetje

përshëndetje, breshër, breshëri, brohoritje, kokërr breshëri, thirrje habie, puthje, mirëseardhje, nderim, hark, kthesë, përkulje, kiç i anijes, ylber, urime, të fala, ngjatjetim, fillim, recension i mirë

Përkthime: përshëndetje

anglisht
greeting


spanjisht
bienvenida, salva, saludo

gjermanisht
gruß, grüßend, begrüßung

frëngjisht
accueil, salutation, saluant, salut

italisht
saluto, vale

portugalisht
felicitação, saudar, cumprimento, cumprimente, saudação

holandisht
saluut, groet

rusisht
приветствие, встреча, поклон, прием

norvegjisht
hilsen, hilsenen, gratulasjons, hilsen.Finn

suedisht
hälsning

finlandisht
tervehdys

danisht
hilsen

çekisht
pozdrav, pozdravení

polonisht
salutowanie, pozdrowienie, pozdrawianie, powitanie, przywitanie

hungarisht
üdvözlés

turqisht
tebrik, karşılama, greeting, selamlama, bir tebrik

greqisht
χαιρετισμός, χαιρετισμό, ευχετήριες, ευχετήρια, χαιρετισμού

ukrainisht
вітання, привітання, уклін, спіткання, зустріч

bullgarisht
приветствие

bjellorusisht
прывітанне, вітанне, вітаньне, прывітаньне

estonisht
tervitus

kroatisht
dobrodošlica, pozdrav

islandeze
kveðja, kveðju, afmæliskort

lituanisht
sveikinimas, pasisveikinimas, pasveikinimas, sveikinimo, Pasisveikinimo

letonisht
sveiciens

maqedonisht
поздрав, честитка, поздравот, поздравна, поздравната

rumanisht
salutare

sllovenisht
pozdrav

sllovakisht
pozdrav

Fjalë të rastësishme