Fjalë: fantazoj

Fjalë të ngjashme: fantazoj

fantazoj dhe krijoj, unikkatil fantazojn

Përkthime: fantazoj

anglisht
fantasize


spanjisht
fantasear, fantasear con, fantasías, fantasize, fantasean

gjermanisht
phantasieren

frëngjisht
fabulons, fabulent, rêver, fabulez, fabuler, songer

italisht
fantasticare, fantasize, di fantasticare, fantasticano

portugalisht
fantasiar, fantasia, fantasize, fantasiam, fantasias

holandisht
fantaseren, fantaseert, fantaseer, te fantaseren, fantasize

rusisht
фантазировать

norvegjisht
fanta, fantasere, fantasize, fantaserer, fantasise

suedisht
fantisera, fantiserar, fantasize, fanta, att fantisera

finlandisht
uneksia

danisht
fantasere, fantaserer, drømme, at fantasere, fantasier

çekisht
snít

polonisht
marzyć

hungarisht
fantáziál, fantáziálni, fantáziálnak, fantáziálok

turqisht
fantezi kurmak, hayal, fantezisini, fanteziler, hayalinde

greqisht
φαντασιώνονται, φαντασιώνεται, φαντασιωνόμαστε, φαντάζονται, φαντασιώνεσαι

ukrainisht
фантазувати

bullgarisht
въобразявате, фантазират, фантазирам, си въобразявате

bjellorusisht
фантазіяваць, фантазіраваць, фантазаваць, фантазіравалі

estonisht
fantaseerima

kroatisht
fantazirati, maštaju, mašta, sanja, maštati

islandeze
fantasize, fantasíu, ímynda

lituanisht
fantazuoti, svajoti, įsivaizduoja

letonisht
fantazē, fantazēt, iztēlē redz, fantazet

maqedonisht
фантазираат, фантазирате, фантазира, фантазираме

rumanisht
fantezii, imagineze, avea fantezii, fantezii cu, fantasize

sllovenisht
fantazirajo, fantazira, Fantazirati, fantaziramo, sanjajo

sllovakisht
sníva, zje, snívajú, zní, raň

Fjalë të rastësishme