Fjalë: papunësia

Fjalë të ngjashme: papunësia

papunësia në kosovë 2010, papunësia dhe inflacioni, papunësia në kosovë, papunësia në maqedoni, papunësia në shqipëri

Përkthime: papunësia

anglisht
unemployment


spanjisht
desocupación, desempleo

gjermanisht
arbeitslosigkeit

frëngjisht
chômage

italisht
disoccupazione

portugalisht
desemprego, desempregados

holandisht
werkloosheid, werkeloosheid, de werkloosheid, werkloosheidsuitkering, van de werkloosheid

rusisht
безработица

norvegjisht
arbeidsledighet

suedisht
arbetslöshet

finlandisht
työttömyys

danisht
arbejdsløshed

çekisht
nezaměstnanost

polonisht
bezrobocie

hungarisht
munkanélküliség

turqisht
işsizlik, işsizliğin, işsizlik oranı, iflsizlik

greqisht
ανεργία

ukrainisht
безробіття

bullgarisht
безработица

bjellorusisht
беспрацоўе, вытворныя, яго вытворныя, беспрацоўя

estonisht
töötus

kroatisht
nezaposlenosti, nezaposlenost

islandeze
atvinnuleysi, atvinnuleysis, að atvinnuleysi, atvinnuleysið

lituanisht
nedarbas

letonisht
bezdarbs

maqedonisht
невработеност, невработеноста, стапка на невработеност, на невработеност, на невработеноста

rumanisht
șomaj, șomajului, șomajul, de șomaj, a șomajului

sllovenisht
brezposelnost, brezposelnosti, nezaposlenost, nezaposlenosti, primer brezposelnosti

sllovakisht
nezamestnanosť, Zamestnanosť, nezamestnanosti, Miera nezamestnanosti, nezamestnanosťou

Fjalë të rastësishme