Fjalë: paqe

Fjalë të ngjashme: paqe

paqe ne bote, paqe ne bote wikipedia, paqe dhe lumturi, paqe jeshile, paqe jeshile lyrics, paqe poezi, paqe wikipedia, paqe ese, paqe jeshile mp3, paqe dhe luften

Sinonime: paqe

simbol i paqës, miqësi, qetësi, rend publik, kthjelltësi, gjakftohtësi

Përkthime: paqe

Fjalor:
anglisht
Përkthime:
peace, rest, of peace, the peace
Fjalor:
spanjisht
Përkthime:
paz, sosiego, la paz, de paz, de la paz, tranquilidad
Fjalor:
gjermanisht
Përkthime:
frieden, friede, ruhe, Frieden, Ruhe, Friede, Friedens
Fjalor:
frëngjisht
Përkthime:
chambre, ordre, calme, repos, paix, tranquillité, quiétude, la paix, de paix, de la paix
Fjalor:
italisht
Përkthime:
pace, requie, la pace, di pace, della pace, tranquillità
Fjalor:
portugalisht
Përkthime:
ervilha, paz, a paz, de paz, da paz
Fjalor:
holandisht
Përkthime:
vrede, rust, de vrede, vredes, vredesproces
Fjalor:
rusisht
Përkthime:
комната, порядок, мир, тишина, тишь, лад, строй, покой, спокойствие, мира, ...
Fjalor:
norvegjisht
Përkthime:
fred, peace, freds, rusle, freden
Fjalor:
suedisht
Përkthime:
fred, freds, lugn, frid, freden
Fjalor:
finlandisht
Përkthime:
rauha, sopu, rauhanaika, rauhan, rauhaa, rauhaan, rauhassa
Fjalor:
danisht
Përkthime:
fred, freden, ro, af fred
Fjalor:
çekisht
Përkthime:
tichý, klid, mír, pořádek, pokoj, míru, peac
Fjalor:
polonisht
Përkthime:
spokój, ład, pokój, pokojowy, pokoju, peace
Fjalor:
hungarisht
Përkthime:
béke, békét, a béke, a békét, békében
Fjalor:
turqisht
Përkthime:
barış, huzur, barışı, barışın, bir barış
Fjalor:
greqisht
Përkthime:
ησυχασμός, ειρήνη, ειρήνης, την ειρήνη, της ειρήνης, ειρηνευτική
Fjalor:
ukrainisht
Përkthime:
світ, лад, покій, спокій, мир, спочинок, тиша
Fjalor:
bullgarisht
Përkthime:
мир, мира, на мира, мирния, спокойствие
Fjalor:
bjellorusisht
Përkthime:
свет, мір, сьвет
Fjalor:
estonisht
Përkthime:
rahu, rahule, rahus, rahuprotsessi, rahu-
Fjalor:
kroatisht
Përkthime:
bezbrižnost, red, miru, mirovanje, mira, mirovnim, mir, mirovni, je mir
Fjalor:
islandeze
Përkthime:
grið, friður, frið, friði, heill, friðar
Fjalor:
latinisht
Përkthime:
quies, pax, otium
Fjalor:
lituanisht
Përkthime:
taika, ramybė, taikos, taiką, gyviai
Fjalor:
letonisht
Përkthime:
miers, miera, mieru, mieram, peace
Fjalor:
maqedonisht
Përkthime:
мирот, мир, мировни, мировниот, мировните
Fjalor:
rumanisht
Përkthime:
pace, păcii, pacea, de pace, a păcii
Fjalor:
sllovenisht
Përkthime:
mír, mir, pokoj, miru, mirovni, mirovne
Fjalor:
sllovakisht
Përkthime:
pokoj, mier, mieru

Statistikat e popullaritetit: paqe

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Fjalë të rastësishme