Fjalë: pluhur

Fjalë të ngjashme: pluhur

pluhur per pjekje, pluhur kanelle, pluhur pjekje, pluhur paste, pluhur pjekes cfare eshte, pluhur karafili, pluhur per pjekurina, pluhur pjekes, pluhur hudhre, pluhur fryers

Sinonime: pluhur

pluhur, pudër, barut, dhe, gjë pa vlerë, rrëmujë, trazim, plehra, miell, kurajë, rërë, zhavorr, zall, gur zalli

Përkthime: pluhur

anglisht
dust


spanjisht
polvo, desempolvar

gjermanisht
schutt, trümmer, abrieb, staub

frëngjisht
poudre, housser, nettoyer, épousseter, abattis, ...

italisht
polvere

portugalisht
destroços, poeira, pó, durante, enquanto, ...

holandisht
vuilnis, prullaria, afval, rommelzooi, stof, ...

rusisht
запорошить, развалины, мусор, труха, пыль, ...

norvegjisht
støv

suedisht
stoft, damm, damma

finlandisht
roina, roju, roiskia, tomu, romu, ...

danisht
støv

çekisht
vyprášit, poprášit, prach, oprášit, oprašovat, ...

polonisht
pylić, odkurzanie, kurz, napylać, posypać, ...

hungarisht
steksz

turqisht
toz, yıkıntı, döküntü, çöp

greqisht
σκόνη

ukrainisht
щіпка, курява, пил, порошина, порох

bullgarisht
прах

bjellorusisht
пыл

estonisht
pulber, tolm

kroatisht
isprašiti, očetkati, prašine, prašina, zaprašiti

islandeze
ryk, ryki, ryks, rykið, moldin

latinisht
pulvis

lituanisht
dulkės, griuvėsiai, skalda

letonisht
būvgruži, putekļi, drupas, gruveši, pīšļi

maqedonisht
правот

rumanisht
praf, moloz

sllovenisht
oprašit, prah

sllovakisht
prach

Fjalë të rastësishme