Fjalë: realiteti

Fjalë të ngjashme: realiteti

realiteti i universit, realiteti i jetes, realiteti hak, realiteti ese, realiteti dhe fantazia, realiteti i endrrave, realiteti islam, realiteti dhe iluzioni, realiteti objektiv, realiteti biz

Përkthime: realiteti

anglisht
world


spanjisht
mundial, tierra, mundo, universo, global

gjermanisht
erdball, realität, kosmos, heideland, leute, ...

frëngjisht
public, mondial, cosmos, globe, réalité, ...

italisht
universo, mondo, terra

portugalisht
público, natureza, universo, oficina, mundo

holandisht
aardrijk, kogel, schepping, heelal, openbaar, ...

rusisht
общественность, свет, вселенная, низина, мир, ...

norvegjisht
verden

suedisht
värld

finlandisht
kansa, yleinen, julkinen, maailma, ihmiskunta, ...

danisht
univers, verden

çekisht
lidé, společnost, vesmír, země, světový, ...

polonisht
światek, wiata, świat, ziemia

hungarisht
valóság, reality, valóságban, valóságot, a valóság

turqisht
insanlık, dünya, yeryüzü, alem-, alem, ...

greqisht
κόσμος, υφήλιος

ukrainisht
робітниця

bullgarisht
земя, глобален, общественост, вселена, глобална, ...

bjellorusisht
сьвет

estonisht
maailm

kroatisht
svijet, svjetskih, svjetskog, svijetom, svjetskom

islandeze
heimur, veröld

latinisht
mundus

lituanisht
pasaulis, žemė, tikrovė, žmonija, realybė, ...

letonisht
cilvēce, vide, realitāte, īstenība, kosmoss, ...

maqedonisht
стварност

rumanisht
lume, mondial, univers, realitate, public, ...

sllovenisht
svet

sllovakisht
svet

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Fjalë të rastësishme