Natyrë në anglisht

Përkthim: natyrë, Fjalor: shqip » anglisht

nature
natyrë në anglisht

Përkthime shtesë

nature, kind, disposition, character, outdoor

Fjalë të ngjashme

Gjuhë të tjera

Sinonime & Përkthime

nature
 • natyrë
 • karakter
 • temperament
 • lloj
 • tip

type
 • lloj
 • tip
 • natyrë
 • soj
 • model

kind
 • lloj
 • natyrë
 • karakter
 • soj
 • klasë
 • racë

character
 • karakter
 • personazh
 • forcë morale
 • tip
 • figurë
 • natyrë

disposition
 • prirje
 • natyrë
 • gatishmëri
 • natyrë e njeriut
 • rregullim
 • vendosje

habit
 • zakon
 • natyrë
 • prirje
 • petk
 • rasë
 • huq

sort
 • lloj
 • farë
 • soj
 • tip
 • cilësi
 • natyrë

stock
 • rezervë
 • fond
 • shtyllë
 • dorezë
 • tra
 • natyrë

temper
 • temperament
 • humor
 • tretësirë
 • natyrë
 • karakter
 • gjendje shpirtërore

makeup
 • kozmetikë
 • grim
 • makijazh
 • përbërje
 • strukturë
 • natyrë

make
 • prodhim
 • punë
 • artikull
 • zhvillim
 • formë
 • natyrë

mould
 • myk
 • varresë
 • tokë e pasur
 • humus
 • dhe
 • natyrë

mold
 • myk
 • varresë
 • tokë e pasur
 • humus
 • dhe
 • natyrë

complexion
 • çehre
 • ngjyrë e fytyrës
 • natyrë
 • aspekt

Fjalë të ngjashme

natyrë fjalor gjuhësor anglisht, natyrë e qetë, natyrë në anglisht

Përkthime

natyra në anglisht - nature, the nature, nature of, in nature, the nature of
natyrisht në anglisht - of course, naturally, certainly, course, obviously
natë në anglisht - night, nighttime, the night, and night, dark
ndahem në anglisht - farewell, disunite, bust up, secede, split up, divorce, stop, halt, ...
pallat në anglisht - palace, block, the palace, building, apartment

Fjalë të rastësishme

Fjalë të rastësishme (shqip/anglisht)


Natyrë në anglisht - Fjalor: shqip » anglisht
Përkthime: nature, nature, kind, disposition, character, outdoor