Sfond në anglisht

Përkthim: sfond, Fjalor: shqip » anglisht

background
sfond në anglisht

Përkthime shtesë

background, backdrop, the background, wallpaper

Fjalë të ngjashme

Gjuhë të tjera

Sinonime & Përkthime

background
 • sfond
 • mjedis
 • errësirë
 • hije
 • mjedis shoqëror
 • prapaskenë

backdrop
 • sfond

back
 • shpinë
 • fund
 • kurriz
 • mbështetësë
 • anë e pasme
 • sfond

ground
 • terren
 • tokë
 • bazë
 • dhe
 • fushë
 • sfond

groundwork
 • themel
 • bazë
 • sfond

counterpoint
 • kontrapunkt
 • sfond

setting
 • mjedis
 • ambient
 • suazë
 • kuadër
 • sfond
 • vënie në muzikë

Fjalë të ngjashme

sfond fjalor gjuhësor anglisht, sfonde per foto, sfondi, sfondi desktop, sfondilandia, sfondi desktop hd, sfond në anglisht

Përkthime

biznesmen në anglisht - businessman, businessmen, the businessman, a businessman, merchant
sepse në anglisht - because, for, because the, because it
sfidë në anglisht - challenge, a challenge, the challenge, challenges
shaka në anglisht - joke, prank, spoof, hoax, gag
shall në anglisht - scarf, shawl, muffler, cravat, neckerchief

Fjalë të rastësishme

Fjalë të rastësishme (shqip/anglisht)


Sfond në anglisht - Fjalor: shqip » anglisht
Përkthime: background, background, backdrop, the background, wallpaper