Tokë në anglisht

Përkthim: tokë, Fjalor: shqip » anglisht

earth, land
tokë në anglisht

Përkthime shtesë: tokë

ground, earth, land, soil, the earth

Fjalë të ngjashme

Gjuhë të tjera

Sinonime & Përkthime: tokë

land
 • tokë
 • vend
 • dhe
 • terren
 • të thatë
 • truall

earth
 • tokë
 • botë
 • rruzull i dheut
 • stere
 • dhe
 • strofkë

ground
 • terren
 • tokë
 • bazë
 • dhe
 • fushë
 • shesh

soil
 • tokë
 • dhe
 • baltë
 • njollë

glebe
 • ngastër e priftit
 • dhe
 • tokë

continent
 • kontinent
 • tokë

terra
 • tokë

country
 • vend
 • atdhe
 • fshat
 • vis
 • krahinë
 • tokë

dirt
 • baltë
 • fëlliqësi
 • lëmishte
 • ndyrësi
 • dhe
 • tokë

domain
 • sferë
 • fushë
 • territor
 • zotërime
 • tokë
 • pronë

holding
 • pronë
 • mbajtje
 • aksion
 • zotërim
 • tokë
 • tituj

shore
 • breg
 • tokë
 • pajandër
 • çandër
 • mbështetëse

deck
 • kuvertë
 • çati e vagonit
 • pako letrash bixhozi
 • tokë

coat
 • pallto
 • shtresë
 • xhaketë
 • truall
 • gëzof
 • tokë

pool
 • pishinë
 • lloto
 • pellg
 • vaskë
 • bilardo
 • tokë

stead
 • vend
 • tokë

marl
 • argjilë për çimento
 • tokë

terrain
 • tokë
 • vend
 • truall

Fjalë të ngjashme: tokë

tokë fjalor gjuhësor anglisht, tokë e ndezur, tokë ne shitje kosovë, tokë e përgjakur, tokë ne shitje, tokë në shitje, tokë në anglisht

Përkthime

provë në anglisht - test, proof, evidence, tasting, audition
tog në anglisht - heap, pile, cluster, mass, the heap
toka në anglisht - property, land, earth, the earth, the land, globe, world
ton në anglisht - tone, tuna, tons, tonnes, ton
tona në anglisht - our, our own, of our

Fjalë të rastësishme

Fjalë të rastësishme (shqip/anglisht)


Tokë në anglisht - Fjalor: shqip » anglisht
Përkthime: earth, land, ground, earth, land, soil, the earth