Fjalë: toka

Fjalë të ngjashme: toka

toka bujqesore, toka dhe qielli, toka toka, toka dhe oqeani, toka dhe ndotja e saj, toka ku ne jetojme, toka jone, toke ne rrezik, toka dhe uji, toka wikipedia

Sinonime: toka

pronë, toka, shtëpi, tipar, karakteristikë

Përkthime: toka

anglisht
earth, globe, world


spanjisht
globo, pelota, universo, mundial, tierra, ...

gjermanisht
erdkugel, global, kugel, globus, menschen, ...

frëngjisht
humains, balle, peuple, terre, terroir, ...

italisht
globo, mondo, palla, terra, sfera, ...

portugalisht
universo, oficina, ver, mundo, bola, ...

holandisht
prop, speelbal, aardbol, sfeer, bol, ...

rusisht
пуля, общественность, земля, шар, пустошь, ...

norvegjisht
verden, ball, jord, globus, kule

suedisht
glob, jorden, kula, klot, värld, ...

finlandisht
julkinen, maapallo, maaperä, multa, ihminen, ...

danisht
globus, univers, land, kugle, bold, ...

çekisht
lidé, lidstvo, svět, zem, zemina, ...

polonisht
świat, globus, glob, wiata, uziemienie, ...

hungarisht
föld, földgolyó, földelés, glóbusz, földgömb

turqisht
top, yeryüzü, insanlık, küre, alem, ...

greqisht
χώμα, γη, υφήλιος, κόσμος

ukrainisht
куля, кулю, глобус, робітниця, земля, ...

bullgarisht
топка, вселена, земя, глобален, реалност, ...

bjellorusisht
зямля, сьвет

estonisht
kera, gloobus, maandus, maailm, maa, ...

kroatisht
zemni, svjetskog, globus, svijet, zemlja, ...

islandeze
veröld, jörð, hnöttur, heimur

latinisht
humus, terra, mundus, tellus

lituanisht
kamuolys, rutulys, žemė, tikrovė, realybė, ...

letonisht
cietzeme, pasaule, īstenība, globuss, augsne, ...

maqedonisht
земја, земјата, стварност

rumanisht
pământ, mondial, glob, realitate, ghem, ...

sllovenisht
planeta, glóbus, svet

sllovakisht
glóbus, svet

Statistikat e popullaritetit: toka

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Fjalë të rastësishme