Fjalë: uji

Fjalë të ngjashme: uji

uji qafshtama, uji tepelena, uji dhe zjarri, uji ne enderr, uji selita, uji trebeshina, uji lajthiza, uji wikipedia, uji spring, uji i ndotur

Përkthime: uji

anglisht
water


spanjisht
agua, abrevar, orina, regar

gjermanisht
bewässern, urin, wässern, gießen, wasser, ...

frëngjisht
urine, abreuver, arroser, flotte, arrosons, ...

italisht
acqua, irrigare, orina, innaffiare, urina, ...

portugalisht
irrigar, regar, aguar, banhar, molhar, ...

holandisht
bevloeien, drenken, wateren, pies, water, ...

rusisht
муарировать, поливать, клозет, обеднять, водяной, ...

norvegjisht
vann, vanne

suedisht
vatten

finlandisht
vedensaanti, vettyä, kastaa, vesi, kostua, ...

danisht
urin, vand

çekisht
moč, zalévat, zavlažovat, voda, kropit, ...

polonisht
podlewanie, podlewać, napoić, poić, ociekanie, ...

hungarisht
ásványvíz, gyógyvíz, víz, vízállás, csapvíz, ...

turqisht
sulandırmak, suç, sulamak, sidik, idrar, ...

greqisht
ποτίζω, νερό, ύδωρ

ukrainisht
паролі

bullgarisht
вода

bjellorusisht
вада

estonisht
vahitornid

kroatisht
vode, navodniti, vodnog, vodi, zalijevati, ...

islandeze
vatn

latinisht
unda, aqua

lituanisht
šlapimas, vanduo

letonisht
ūdens, urīns

maqedonisht
вода

rumanisht
urină, ap, apă

sllovenisht
voda, namočit, vodní

sllovakisht
voda, vodní

Statistikat e popullaritetit: uji

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Fjalë të rastësishme