Fjalë: dëshirë

Fjalë të ngjashme: dëshirë

dëshirë e madhe, dëshirë dhe heshtje - ritfolk lyrics

Sinonime: dëshirë

dëshirë, lutje, urim, mall për, gllënjkë, simpati, shije, pëlqim, qëllim, synim, aspiratë, tendencë, të qëlluarit, oreks, apetit, formula e betimit, shans, uri, etje, kënaqësi, qejf, vullnet, prirje, dobësi për, shpresë, nocion, ide, përfytyrim, pikëpamje, mendim, dashuri, i dashur, zero, të fala

Përkthime: dëshirë

anglisht
wish, desire, want


spanjisht
gana, privación, querer, ansiar, envidiar, ...

gjermanisht
wünschen, begehren, trieb, brauchen, mangel, ...

frëngjisht
volonté, désirons, nécessité, souhaitons, aspiration, ...

italisht
augurarsi, bramare, augurare, bisogno, voto, ...

portugalisht
falha, assinalar, desejo, desejar, vagueie, ...

holandisht
lust, tekort, gebrek, wensen, zucht, ...

rusisht
страсть, пристрастие, воля, хотеть, вожделение, ...

norvegjisht
ville, begjære, begjær, mangel, ønske, ...

suedisht
behöva, önska, avsaknad, brist, tillönskan, ...

finlandisht
tahtoa, toive, haikailla, halu, kaivata, ...

danisht
ønske, vilje, mangel, ville

çekisht
dychtit, žádost, chybět, nouze, přání, ...

polonisht
zachcieć, zechcieć, brak, pragnienie, potrzeba, ...

hungarisht
kívánság, kíván, szeretnék, kívánja, kívánnak

turqisht
eksiklik, istek, arzulamak, dilek, istemek, ...

greqisht
μακάρι, έλλειψη, επιθυμία, καημός, θέλω, ...

ukrainisht
схотіти, пристрасть, бажання, наймудріший, бажати, ...

bullgarisht
желание

bjellorusisht
пытацца, хацець

estonisht
tattnina, ihaldama, iha, himu

kroatisht
nestašice, želju, nedostatak, žele, nestašica, ...

islandeze
vilja

latinisht
orexis, volo, cupido, cupio, votum, ...

lituanisht
troškimas, trokšti, stoka, stygius, norėti, ...

letonisht
vajadzība, trūkums, gribēt, vēlēties, vēlēšanās, ...

maqedonisht
недостатокот

rumanisht
lipsă, dori, dorinţă, ura

sllovenisht
želim, želeti, hoteti, želja

sllovakisht
želať, prosba, túžba, chcieť

Fjalë të rastësishme