Fjalë: dashuri

Fjalë të ngjashme: dashuri

dashuri e ndaluar, dashuri dhe ndeshkim epizodi 37, dashuri e ndaluar live, dashuri e ndaluar youtube, dashuri e ndaluar aktoret, dashuri dhe seks, dashuri te verteta, dashuri e ndaluar shqip, dashuri dhe ndeshkim, dashuri e ndaluar pjesa 80, poezi dashuri, poezi, telenovela, poezi per dashuri, klan tv, poezi dashurie, foto dashuri, vizion plus

Sinonime: dashuri

pasion, mbështetje, dëshirë, pëlqim, i dashur, zero, të fala, simpati, prirje, dhembshuri, prekje, sëmundje, ndalim, kapje, pjesë shtojcë, stazh, lidhje dashurore

Përkthime: dashuri

Fjalor:
anglisht
Përkthime:
love, affection, beloved, love the
Fjalor:
spanjisht
Përkthime:
amor, querer, cariño, amar, amar a, encantaría, el amor
Fjalor:
gjermanisht
Përkthime:
liebe, liebling, lieben, mögen, gerne
Fjalor:
frëngjisht
Përkthime:
amour, aiment, adorer, aimez, aimer, aime, cher, zéro, amoureux, affection, ...
Fjalor:
italisht
Përkthime:
piacere, passione, amore, amare, l'amore, piacerebbe, amo
Fjalor:
portugalisht
Përkthime:
amor, amo, amar, adorar, love
Fjalor:
holandisht
Përkthime:
affectie, liefde, min, liefhebben, beminnen, houden van, houd van, houden
Fjalor:
rusisht
Përkthime:
влюбленность, сердце, возлюбленный, любовь, амур, возлюбить, корыстолюбие, любить, полюбить, они, ...
Fjalor:
norvegjisht
Përkthime:
kjærlighet, elske, like, elsker, liker, gjerne
Fjalor:
suedisht
Përkthime:
kärlek, älska, älskar, love, att älska
Fjalor:
finlandisht
Përkthime:
lempiä, kulta, rakkaus, rakastaa, intohimo, pitää, tykätä, rakastavat, rakastamaan, rakastan
Fjalor:
danisht
Përkthime:
kærlighed, elske, elsker, love
Fjalor:
çekisht
Përkthime:
milovat, láska, miláček, zbožňovat, milý, milostný, rád, milují, miluji
Fjalor:
polonisht
Përkthime:
lubić, kochać, zakochać, umiłowanie, miłować, ubóstwiać, miłość, pokochać, uwielbiać, zaloty, ...
Fjalor:
hungarisht
Përkthime:
szerelem, szeretet, szeretik, szeretni, szeretem
Fjalor:
turqisht
Përkthime:
sevgi, aşk, sevgili, sevmek, seviyorum, severim
Fjalor:
greqisht
Përkthime:
αγάπη, έρωτας, αγαπώ, αγαπούν, αγαπάτε, την αγάπη
Fjalor:
ukrainisht
Përkthime:
любисток, любов, кохання, любовь
Fjalor:
bullgarisht
Përkthime:
любов, любува, обичам, обичат, обичаш, обичаме
Fjalor:
bjellorusisht
Përkthime:
кахаць, каханне, любоў, любовь, каханьне
Fjalor:
estonisht
Përkthime:
armastama, armastus, armastan, armastavad, love, armastad
Fjalor:
kroatisht
Përkthime:
ljubavni, ljubiti, vole, ljubav, ljubavna, ljubavi, volim, voljeti
Fjalor:
islandeze
Përkthime:
unna, ást, elska, elskar, elskum, love
Fjalor:
latinisht
Përkthime:
diligo, amor
Fjalor:
lituanisht
Përkthime:
meilė, mėgti, mielas, mylėti, patinka, myliu, mėgsta
Fjalor:
letonisht
Përkthime:
mīļumiņš, dārgais, mīlestība, mīlēt, dārgumiņš, mīlu, patīk, mīl
Fjalor:
maqedonisht
Përkthime:
љубов, сакам, љубовта, сакаат, сакаме
Fjalor:
rumanisht
Përkthime:
dragoste, iubire, iubi, iubesc, place, iubim
Fjalor:
sllovenisht
Përkthime:
ljubezen, láska, ljubiti, ljubim, ljubijo, ljubezni
Fjalor:
sllovakisht
Përkthime:
láska, miláčik, drahá, ubi, milovať, love, lásky

Statistikat e popullaritetit: dashuri

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Shkodra, Tirana

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Shkodra, Tirana, Berat, Durrës, Elbasan

Fjalë të rastësishme