Fjalë: dashuria

Fjalë të ngjashme: dashuria

dashuria dhe urrejtja, dashuria poezi, dashuria per allahun, dashuria e nenes, dashuria thenie, dashuria ime, dashuria si perjetesi, dashuria si iluzion, dashuria ese, dashuria e pare, dashuria flori, ese dashuria, poezi dashuria, dashuria flori mumajesi, flori mumajesi, dashuria facebook, ceshte dashuria

Përkthime: dashuria

anglisht
love


spanjisht
amar, amor, cariño, querer

gjermanisht
liebe, liebling, lieben

frëngjisht
amour, aime, amoureux, aiment, aimez, ...

italisht
passione, amore, piacere, amare

portugalisht
amor, amo

holandisht
min, liefde, beminnen, liefhebben, affectie

rusisht
сердце, амур, корыстолюбие, любить, возлюбить, ...

norvegjisht
kjærlighet, like, elske

suedisht
kärlek, älska

finlandisht
intohimo, pitää, rakkaus, tykätä, lempiä, ...

danisht
elske, kærlighed

çekisht
milý, milovat, miláček, láska, milostný, ...

polonisht
pokochać, uwielbiać, kochać, ubóstwiać, lubić, ...

hungarisht
szerelem, szeretet, szeretik, szeretni, szeretem

turqisht
sevmek, sevgi, aşk, sevgili

greqisht
αγαπώ, έρωτας, αγάπη

ukrainisht
любисток

bullgarisht
любува, любов

bjellorusisht
кахаць

estonisht
armastus, armastama

kroatisht
ljubiti, vole, ljubav, ljubavna, ljubavni

islandeze
unna, ást, elska

latinisht
amor, diligo

lituanisht
meilė, mėgti, mylėti, mielas

letonisht
dārgumiņš, mīlēt, mīlestība, dārgais, mīļumiņš

maqedonisht
љубов

rumanisht
iubire, dragoste, iubi

sllovenisht
ljubezen, ljubiti, láska

sllovakisht
drahá, milovať, miláčik, láska, ubi

Statistikat e popullaritetit: dashuria

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Fjalë të rastësishme