Fjalë: dashur

Fjalë të ngjashme: dashur

dashuri e ndaluar live, dashuri e ndaluar aktoret, dashuri dhe ndeshkim, dashuri te verteta, dashuri dhe seks, dashuri dhe ndeshkim epizodi 37, dashuri e ndaluar youtube, dashuri e ndaluar, dashuri e ndaluar pjesa 80, dashuri e ndaluar shqip

Përkthime: dashur

anglisht
dear, beloved


spanjisht
caro, costoso, querido

gjermanisht
liebe, liebling, geliebten, geliebt, herzlich, ...

frëngjisht
bien-aimé, respectable, prévenant, cher, gentil, ...

italisht
caro, diletto, costoso

portugalisht
caro, querido, decano

holandisht
bemind, kostbaar, waardevol, geacht, prijzig, ...

rusisht
дорогостоящий, любимый, братец, голубка, уважаемый, ...

norvegjisht
snill, kjære, kjær, dyr, kostbar, ...

suedisht
dyr, kostsam, kostbar, rar, dyrbar, ...

finlandisht
kallis, rakas, kulta, armas, herttainen

danisht
kære, kostbar, kær, dyr

çekisht
draho, milovaný, miláček, draze, drahoušek, ...

polonisht
miły, kosztowny, szanowny, drogi, kochany, ...

hungarisht
kedvelt, szeretett

turqisht
pahalı, sevgili

greqisht
αγαπητός, ακριβός, αγαπημένος

ukrainisht
любий, шановний, коханий, дорого, люба, ...

bullgarisht
любим

bjellorusisht
любіць, які любіць, кахаючы, хто любіць, любячы

estonisht
lugupeetud, armastatu, armastatud, kallis, armsam

kroatisht
voljen, drag, obljubljen, drage, dragan, ...

islandeze
dýr, kær

latinisht
carus

lituanisht
mielas, brangus

letonisht
mīļš, mīļumiņš, dārgs, dārgumiņš, dārgais

maqedonisht
љубов, сакањето, полн со љубов, љубовен, љуби

rumanisht
scump, drag

sllovenisht
drag

sllovakisht
vážený, milý, drahá, milovaný, drahý

Statistikat e popullaritetit: dashur

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Fjalë të rastësishme