Fjalë: dhe

Fjalë të ngjashme: dhe

dhe odisha, dhe jemi te dy evi reci lyrics, dhe malet oshtine, dhe vjen nje dite, dhe zemra ndal, dhe protocol, dhe pranvera erdhi migjeni, dhe puttu, dhe assam, dhe tracking, wikipedia, ese, ministria e arsimit, shqiperia, moti sot, tomi dhe xherri, lojra, menekshe dhe halili, barbi, tomi dhe xheri

Sinonime: dhe

dhe, e

Përkthime: dhe

anglisht
and, earth


spanjisht
y, e, tierra

gjermanisht
welt, und, masse, sowie, erden, erdung, erde, sowohl

frëngjisht
sol, terre, et, aussi, tanière, terrain, monde, fonds, terroir

italisht
e, terra, mondo

portugalisht
mais, terra, sério, e, solo, chão

holandisht
land, grond, aarde, aardrijk, aanaarden, en, bodem

rusisht
суша, заземление, грунт, заземлять, земля, заземлить, почва

norvegjisht
og, jord

suedisht
jord, och, jorden, samt

finlandisht
maaperä, multa, ja, maa, pesäkolo, sekä, ynnä, maapallo, kolo, kamara

danisht
land, og, jord

çekisht
i, svět, země, zem, půda, hlína, zemina

polonisht
uziom, zaś, ziemia, i, oraz, uziemienie, uziemiać, świat, a

hungarisht
és, föld, meg, földelés

turqisht
ve

greqisht
και, χώμα, γη

ukrainisht
ґрунт, суша, та, а, земля, й

bullgarisht
земя, и

bjellorusisht
i, зямля

estonisht
maandus, maa, ja, maandama, maailm

kroatisht
te, uzemljenje, i, pa, zemlja, zemni, a

islandeze
og, jörð, enda

latinisht
atque, humus, ac, terra, et, itaque, tellus

lituanisht
žemė, o, sausuma, ir

letonisht
cietzeme, sauszeme, zeme, un, augsne

maqedonisht
земјата, земја

rumanisht
iar, i, pământ

sllovenisht
i, a, pa, in

sllovakisht
i, a

Statistikat e popullaritetit: dhe

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Elbasan, Shkodra, Tirana, Vlora, Berat

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana, Shkodra, Durrës, Vlorë

Fjalë të rastësishme