Fjalë: dhe

Fjalë të ngjashme: dhe

dhe odisha, dhe jemi te dy evi reci lyrics, dhe malet oshtine, dhe vjen nje dite, dhe zemra ndal, dhe protocol, dhe pranvera erdhi migjeni, dhe puttu, dhe assam, dhe tracking, wikipedia, ese, ministria e arsimit, shqiperia, moti sot, tomi dhe xherri, lojra, menekshe dhe halili, barbi, tomi dhe xheri

Sinonime: dhe

tokë, e

Përkthime: dhe

Fjalor:
anglisht
Përkthime:
and, earth, and the
Fjalor:
spanjisht
Përkthime:
y, e, tierra, y la, y el, y de
Fjalor:
gjermanisht
Përkthime:
welt, und, masse, sowie, erden, erdung, erde, sowohl, und die
Fjalor:
frëngjisht
Përkthime:
sol, terre, et, aussi, tanière, terrain, monde, fonds, terroir, et de, ...
Fjalor:
italisht
Përkthime:
e, terra, mondo, ed, e la, e di, e il
Fjalor:
portugalisht
Përkthime:
mais, terra, sério, e, solo, chão, ea, eo, e de
Fjalor:
holandisht
Përkthime:
land, grond, aarde, aardrijk, aanaarden, en, bodem, en de, en het
Fjalor:
rusisht
Përkthime:
суша, заземление, грунт, заземлять, земля, заземлить, почва, и, а
Fjalor:
norvegjisht
Përkthime:
og, jord
Fjalor:
suedisht
Përkthime:
jord, och, jorden, samt
Fjalor:
finlandisht
Përkthime:
maaperä, multa, ja, maa, pesäkolo, sekä, ynnä, maapallo, kolo, kamara
Fjalor:
danisht
Përkthime:
land, og, jord, samt
Fjalor:
çekisht
Përkthime:
i, svět, země, zem, půda, hlína, zemina, a
Fjalor:
polonisht
Përkthime:
uziom, zaś, ziemia, i, oraz, uziemienie, uziemiać, świat, a
Fjalor:
hungarisht
Përkthime:
és, föld, meg, földelés, és a, valamint, és az
Fjalor:
turqisht
Përkthime:
ve, ile
Fjalor:
greqisht
Përkthime:
και, χώμα, γη, και την, και να, και της, και των
Fjalor:
ukrainisht
Përkthime:
ґрунт, суша, та, а, земля, й, і
Fjalor:
bullgarisht
Përkthime:
земя, и, а, и да, както и
Fjalor:
bjellorusisht
Përkthime:
i, зямля, і
Fjalor:
estonisht
Përkthime:
maandus, maa, ja, maandama, maailm, ning
Fjalor:
kroatisht
Përkthime:
te, uzemljenje, i, pa, zemlja, zemni, a
Fjalor:
islandeze
Përkthime:
og, jörð, enda
Fjalor:
latinisht
Përkthime:
atque, humus, ac, terra, et, itaque, tellus
Fjalor:
lituanisht
Përkthime:
žemė, o, sausuma, ir, bei
Fjalor:
letonisht
Përkthime:
cietzeme, sauszeme, zeme, un, augsne
Fjalor:
maqedonisht
Përkthime:
земјата, земја, и, а, и да
Fjalor:
rumanisht
Përkthime:
iar, i, pământ, și, si, și de, și a
Fjalor:
sllovenisht
Përkthime:
i, a, pa, in, ter
Fjalor:
sllovakisht
Përkthime:
i, a

Statistikat e popullaritetit: dhe

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana, Shkodra, Durrës, Vlorë

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Elbasan, Shkodra, Tirana, Vlora, Berat

Fjalë të rastësishme