Fjalë: pankreasi

Fjalë të ngjashme: pankreasi

pankreasi dhe semundjet, pankreasi akut, pankreasi ku ndodhet, pankreasi endokrin, pankreasi semundje, pankreasi artificial, pankreasi shqip

Përkthime: pankreasi

anglisht
pancreas


spanjisht
páncreas

gjermanisht
pankreas, bauchspeicheldrüse

frëngjisht
pancréas

italisht
pancreas

portugalisht
pâncreas, pancreas, do pâncreas, p�creas, de pâncreas

holandisht
alvleesklier, pancreas, de alvleesklier, de pancreas

rusisht
поджелудочная железа, поджелудочной железы, поджелудочной, поджелудочную железу, поджелудочной железе

norvegjisht
bukspyttkjertel

suedisht
pankreas, bukspottkörtel, bukspottkörteln, bukspottskörteln, pancreasen

finlandisht
haima

danisht
bugspytkirtel

çekisht
pankreas

polonisht
trzustka

hungarisht
hasnyálmirigy

turqisht
pankreas, pankreasın, pankreası

greqisht
πάγκρεας, παγκρέατος, το πάγκρεας, του παγκρέατος, στο πάγκρεας

ukrainisht
підшлункова залоза

bullgarisht
панкреас

bjellorusisht
падстраўнікавая, падстраўнікавая залоза, залоза, залоза яго, падстраўнікавую залозу

estonisht
pankreas

kroatisht
gušterača

islandeze
bris, brisi, briskirtillinn, briskirtillinn framleiðir, brisið

lituanisht
kasa

letonisht
aizkuņģa dziedzeris, aizkuņģa dziedzera, aizkuņģa dziedzeri, aizkuņģa, dziedzera

maqedonisht
панкреас

rumanisht
pancreas

sllovenisht
trebušna slinavka, pankreas, trebušne slinavke, pancreas, trebušno slinavko

sllovakisht
pankreas

Fjalë të rastësishme