Fjalë: durimi

Fjalë të ngjashme: durimi

durimi ne dashuri, durimi dhe maturia, durimi ne kuran, durimi sabri, durimi dhe sabri, durimi trade, durimi tours, durimi ne islam, durimi eshte celesi i shpetimit, durimi ndaj sprovave

Përkthime: durimi

anglisht
forbearance, patience


spanjisht
paciencia, la paciencia, de paciencia, espera

gjermanisht
nachsicht, geduld, stundung, ausdauer, duldsamkeit

frëngjisht
indulgence, longanimité, tolérance, clémence, persévérance, ...

italisht
costanza, tolleranza, pazienza, sopportazione

portugalisht
paciência, caminho

holandisht
lijdzaamheid, geduld

rusisht
снисходительность, сдержанность, терпение, воздержанность, пасьянс, ...

norvegjisht
tålmodighet

suedisht
tålamod

finlandisht
pasianssi, kärsivällisyys, maltti

danisht
tålmodighed

çekisht
stálost, snášenlivost, tolerance, vytrvalost, strpení, ...

polonisht
cierpliwość, wyrozumiałość, pobłażliwość, wytrwałość

hungarisht
türelem

turqisht
sabır, patience, sabrı, sabırlı, sabırla

greqisht
καρτερία, μακροθυμία, αποχή, υπομονή

ukrainisht
терплячість, помірність, наполегливість, терпіння, поблажливість

bullgarisht
търпение

bjellorusisht
цярпенне, цярплівасьць, цярплівасць, цярпеньне

estonisht
kannatus, kannatlikkus, pasjanss, tolerants

kroatisht
pasijans, istrajnost, strpljivost, ustrajnost

islandeze
þreyja

latinisht
patientia

lituanisht
kantrybė, pakantumas

letonisht
pacietība, iecietība, atturība

maqedonisht
трпение, трпението, трпеливост, трпеливоста, стрпливост

rumanisht
răbdare

sllovenisht
tolerance

sllovakisht
trpezlivosť

Fjalë të rastësishme