Fjalë: durimi

Fjalë të ngjashme: durimi

durimi ne dashuri, durimi dhe maturia, durimi ne kuran, durimi sabri, durimi dhe sabri, durimi trade, durimi tours, durimi ne islam, durimi eshte celesi i shpetimit, durimi ndaj sprovave

Përkthime: durimi

Fjalor:
anglisht
Përkthime:
forbearance, patience, endurance, longsuffering, of patience
Fjalor:
spanjisht
Përkthime:
paciencia, la paciencia, de paciencia, espera
Fjalor:
gjermanisht
Përkthime:
nachsicht, geduld, stundung, ausdauer, duldsamkeit, Geduld, wenig Geduld, die Geduld, ein wenig Geduld
Fjalor:
frëngjisht
Përkthime:
indulgence, longanimité, tolérance, clémence, persévérance, obstination, prorogation, patience, constance, la patience, ...
Fjalor:
italisht
Përkthime:
costanza, tolleranza, pazienza, sopportazione, la pazienza, di pazienza, Aspetta
Fjalor:
portugalisht
Përkthime:
paciência, caminho, a paciência, de paciência, perseverança
Fjalor:
holandisht
Përkthime:
lijdzaamheid, geduld, lankmoedigheid, het geduld, geduldig
Fjalor:
rusisht
Përkthime:
снисходительность, сдержанность, терпение, воздержанность, пасьянс, настойчивость, терпеливость, терпения, терпением, терпению
Fjalor:
norvegjisht
Përkthime:
tålmodighet, tålmodigheten, tålmodig, tålmodighet til
Fjalor:
suedisht
Përkthime:
tålamod, väntar, tålamodet, patiens
Fjalor:
finlandisht
Përkthime:
pasianssi, kärsivällisyys, maltti, kärsivällisyyttä, hetki, kärsivällisyyden, kärsivällisyydestä
Fjalor:
danisht
Përkthime:
tålmodighed, tålmodigheden, Taalmodighed, tålmodighed til
Fjalor:
çekisht
Përkthime:
stálost, snášenlivost, tolerance, vytrvalost, strpení, trpělivost, shovívavost, trpělivosti, trpělivostí
Fjalor:
polonisht
Përkthime:
cierpliwość, wyrozumiałość, pobłażliwość, wytrwałość, cierpliwości, cierpliwością
Fjalor:
hungarisht
Përkthime:
türelem, türelmét, türelmet, türelemmel, türelme
Fjalor:
turqisht
Përkthime:
sabır, patience, sabrı, sabırlı, sabırla
Fjalor:
greqisht
Përkthime:
καρτερία, μακροθυμία, αποχή, υπομονή, την υπομονή, υπομονής, η υπομονή, υπομονή για
Fjalor:
ukrainisht
Përkthime:
терплячість, помірність, наполегливість, терпіння, поблажливість, терпець, терпеливість
Fjalor:
bullgarisht
Përkthime:
търпение, търпението, за търпението, дълготърпение
Fjalor:
bjellorusisht
Përkthime:
цярпенне, цярплівасьць, цярплівасць, цярпеньне
Fjalor:
estonisht
Përkthime:
kannatus, kannatlikkus, pasjanss, tolerants, kannatlikkust, kannatlikkuse, kannatust, kannatlikkuse eest
Fjalor:
kroatisht
Përkthime:
pasijans, istrajnost, strpljivost, ustrajnost, strpljenje, strpljenja, strpljivosti, strpljenju
Fjalor:
islandeze
Përkthime:
þreyja, þolinmæði, langlyndi, þolgæði, þolinmæðina, þolinmæði til
Fjalor:
latinisht
Përkthime:
patientia
Fjalor:
lituanisht
Përkthime:
kantrybė, pakantumas, kantrybės, kantrybę, ištvermė, kantrybe
Fjalor:
letonisht
Përkthime:
pacietība, iecietība, atturība, pacietību, pacietības
Fjalor:
maqedonisht
Përkthime:
трпение, трпението, трпеливост, трпеливоста, стрпливост
Fjalor:
rumanisht
Përkthime:
răbdare, răbdarea, rabdare, rabdarea, răbdării
Fjalor:
sllovenisht
Përkthime:
tolerance, potrpežljivost, potrpljenja, potrpljenje, potrpežljivosti
Fjalor:
sllovakisht
Përkthime:
trpezlivosť, trpezlivosti
Fjalë të rastësishme