Fjalë: njeri

Fjalë të ngjashme: njeri

njeriu dhe mjedisi, njeriu ne hapesire, njeriu me top, njeriu dhe natyra, njeriu dhe shoqeria ne teknologji, njeriu i pare, njeriu merimang, njeriu dhe teknologjia, njeri i kulturuar, njeriu ese

Sinonime: njeri

shpirt, person, individ, njerëzim, qenie, qenie njerëzore, një, njëra

Përkthime: njeri

Fjalor:
anglisht
Përkthime:
man, person, one, human, human being
Fjalor:
spanjisht
Përkthime:
individuo, persona, varón, hombre, el hombre, hombre de, del hombre, al hombre
Fjalor:
gjermanisht
Përkthime:
einzelwesen, person, mensch, einzelperson, mann, individuum, menschen, mannsbild, bemannen, menschheit, ...
Fjalor:
frëngjisht
Përkthime:
homme, l'homme, individu, personnage, humanité, personne, figure, mari, humain, humains, ...
Fjalor:
italisht
Përkthime:
individuo, uomo, marito, persona, dell'uomo, l'uomo, man, uomo di
Fjalor:
portugalisht
Përkthime:
homem, tripular, sujeito, persistente, indivíduo, mamífero, varão, personagem, pessoa, o homem, ...
Fjalor:
holandisht
Përkthime:
knul, manspersoon, mensheid, enkeling, individu, vent, man, persoon, snuiter, mensdom, ...
Fjalor:
rusisht
Përkthime:
супруг, облик, премьер, самомнение, субъект, работник, личность, индивидуальность, боец, мужик, ...
Fjalor:
norvegjisht
Përkthime:
person, mann, menneske, individ, mannen, mennesket, man
Fjalor:
suedisht
Përkthime:
man, karl, person, människa, mannen, människan, man som
Fjalor:
finlandisht
Përkthime:
yksilö, tyyppi, ihmiskunta, henki, jätkä, äijä, ihminen, mies, heppu, miestä, ...
Fjalor:
danisht
Përkthime:
mand, menneske, person, dødelig, manden, mennesket
Fjalor:
çekisht
Përkthime:
osoba, mužský, manžel, člověk, postava, chlap, jedinec, jednotlivec, muž, člověče, ...
Fjalor:
polonisht
Përkthime:
mąż, partner, obsadzać, bezpaństwowiec, człowiek, majsterkowicz, załoga, osoba, indywiduum, zawodnik, ...
Fjalor:
hungarisht
Përkthime:
férj, ember, sakkfigura, valaki, férfi, férfit, az ember
Fjalor:
turqisht
Përkthime:
adam, erkek, insanlık, birey, insan, man, bir adam
Fjalor:
greqisht
Përkthime:
πρόσωπο, άτομο, άνδρας, επανδρώνω, άνθρωπος, άνθρωπο, άνδρα, ο άνθρωπος
Fjalor:
ukrainisht
Përkthime:
чоловік, матуся, особистість, нікого, зовнішність, людина, осіб, людей
Fjalor:
bullgarisht
Përkthime:
мъж, човек, мъж на, човека
Fjalor:
bjellorusisht
Përkthime:
муж, чалавек
Fjalor:
estonisht
Përkthime:
isik, tegelane, mees, meest, inimese, inimene, mehe
Fjalor:
kroatisht
Përkthime:
netko, osoba, radnik, muž, čovjek, lice, vojnici, muškarac, čovjeka, je čovjek, ...
Fjalor:
islandeze
Përkthime:
karlmaður, persóna, drengur, maður, aðili, karl, maðurinn, mann, maðr
Fjalor:
latinisht
Përkthime:
vir, homo
Fjalor:
lituanisht
Përkthime:
vyras, ponas, vyriškis, žmogus, žmonija, vyro, moteris
Fjalor:
letonisht
Përkthime:
vīrs, cilvēks, cilvēce, mirstīgais, persona, vīrietis, man
Fjalor:
maqedonisht
Përkthime:
мажот, човек, човекот, маж
Fjalor:
rumanisht
Përkthime:
muritor, bărbat, om, omul, omului, barbat
Fjalor:
sllovenisht
Përkthime:
oseba, moški, pán, mož, role, postava, man, človek
Fjalor:
sllovakisht
Përkthime:
pán, osoba, mužský, muž, postava, manžel, role, zamestnanec, človek

Statistikat e popullaritetit: njeri

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Fjalë të rastësishme