Fjalë: ferri

Fjalë të ngjashme: ferri

ferrari car, ferri nga dante alighieri, ferri dante alighieri, feri anugerah makmur, ferri purgatori dhe parajsa, ferri dan brown, ferri sipas dantes, ferri i dantes, ferri dante alighieri koment, ferri ese

Sinonime: ferri

ferri, greminë, humnerë, hon

Përkthime: ferri

anglisht
hell, inferno, pit


spanjisht
foso, infierno, hoyo

gjermanisht
box, entsteinen, steinbruch, entkernen, inferno, ...

frëngjisht
trappe, trou, précipice, écart, caverne, ...

italisht
cava, malora, fossa, fosso, inferno, ...

portugalisht
poço, pistão, inferno, hélice, pedreiras

holandisht
greppel, verderf, groef, ondergang, steengroeve, ...

rusisht
ад, яма, складывать, противостоять, рябина, ...

norvegjisht
gruve, grav, grop, helvete

suedisht
helvete, grop

finlandisht
manala, kuoppa, tuonela, avolouhos, monttu, ...

danisht
hul, helvede

çekisht
jeskyně, dolík, peklo, hrob, jáma, ...

polonisht
dziura, dołować, wykop, szyb, kopalnia, ...

hungarisht
tárnalejárat, gödör, rohampáholy, földszint, sírgödör, ...

turqisht
tuzak, dane

greqisht
λάκκος, κόλαση, ορυχείο

ukrainisht
поршні, навально, стрімко, кубло, пекло

bullgarisht
ад, шахта, кариера

bjellorusisht
прорву, бездань, прорва, знікнуць, прапасці

estonisht
põrgutuli, põrgu

kroatisht
rupa, udubljenje, okno, udubina, pakao, ...

islandeze
gröf, náma

latinisht
puteus, cavus

lituanisht
skaldykla, pragaras, duobė, karjeras

letonisht
bedre, karjers, akmeņlauztuves, elle

maqedonisht
јамата, каменоломот

rumanisht
groapă, cursă, iad

sllovenisht
propast, past, peklo, jáma

sllovakisht
jama, peklo

Statistikat e popullaritetit: ferri

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Fjalë të rastësishme