Fjalë: flok

Fjalë të ngjashme: flok

floke te gjata, flok te shkurter, flok kacurrela, flok te shkurta, floke te gjate, flok me fije, floke ngjyre lajthi, flok me onde, flok te gjata, flok dhe stil cimi

Sinonime: flok

flok, lesh te kafshët, qime, push i bimëve, pamje e jashtme, ujdisje, velë e përparme trekëndëshe, kalçë kryeneç, krah vinçi, tufë, turmë, grigjë, mbeturina leshi

Përkthime: flok

anglisht
hair


spanjisht
pelo, cabello

gjermanisht
haar, haare

frëngjisht
crin, cheveux, pelage, épiler, poil, chevelure, poils, cheveu

italisht
capello, capigliatura, chioma

portugalisht
cabelo, pêlo, saraiva, granizo

holandisht
haar, haren, haardos

rusisht
шерстинка, прическа, ворс, волос, шерсть, волосок, щетина

norvegjisht
jib, jibbe, fokk, jibben, utligger

suedisht
hår, hårstrå

finlandisht
jouhi, karva, letti, hapsi, ihokarva, tukka, hiukset

danisht
hår

çekisht
vlasy, žíně, chlup, vlas

polonisht
szczotka, sierść, włosie, owłosienie, włosy, włos

hungarisht
hajszálrugó, hajszáldrót, haj, hajszál, sörte

turqisht
tüy, saç, kıl

greqisht
μαλλιά, τρίχα

ukrainisht
вовну, волосину, зніяковілості, шерсть, волосин

bullgarisht
спирам се, колебая се, кливер, опъвам се, стрела на кран

bjellorusisht
воласы

estonisht
karv, karvad, juuksed

kroatisht
kosa, vlas, dlaka, kosu

islandeze
hár

latinisht
crinis, capillus

lituanisht
plaukas

letonisht
mats, mati, spalva

maqedonisht
длаката

rumanisht
păr

sllovenisht
las, lasje

sllovakisht
vlas, vlasy, chlp

Statistikat e popullaritetit: flok

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Fjalë të rastësishme