Fjalë: truri

Fjalë të ngjashme: truri

truri i madh, truri dhe droga, truri i mesem, truri i femijeve, truri te femijet, truri i njeriut dhe semundjet, truri i njeriut, truri i ndermjet, truri dhe semundjet e tij, truri i njeriut kuriozitete

Sinonime: truri

palce, truri

Përkthime: truri

anglisht
brain


spanjisht
ingenio, seso, cerebro

gjermanisht
psyche, sinn, geist, gehirn, genie, ...

frëngjisht
esprit, cerveau, génie, cervelle, intelligence, ...

italisht
spirito, mente, cervello

portugalisht
espírito, mente, cérebro

holandisht
beschermgeest, verstand, hersenen, hersens, brein, ...

rusisht
ум, интеллект, гениальность, мозг, рассудок, ...

norvegjisht
vidd, hjerne, ånd, forstand

suedisht
sinne, hjärna

finlandisht
nerous, nero, aivo, välkky, mieli, ...

danisht
hjerne

çekisht
mysl, důvtip, mozek, duch, rozum

polonisht
mózgowie, umysł, mózg, móżdżek, rozum, ...

hungarisht
agy, agyi, agyban, az agy, agyat

turqisht
akıl, beyni, zihin

greqisht
εγκέφαλος

ukrainisht
мозок, розум

bullgarisht
мозък, мозъка, на мозъка, мозъчната, мозъци

bjellorusisht
мозг, мазгі, мозгу

estonisht
mõistus, nutikus

kroatisht
mozak, um, pamet, umu

islandeze
heili

lituanisht
genijus, genialumas, smegenys

letonisht
prāts, ģēnijs, smadzenes

maqedonisht
мозокот, мозок, на мозокот, мозочна, мозочни

rumanisht
geniu, creier, minte, spirit

sllovenisht
možgani, možganov, brain, možgane, možganska

sllovakisht
mozog

Statistikat e popullaritetit: truri

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Fjalë të rastësishme