Fjalë: gjumi

Fjalë të ngjashme: gjumi

gjumi dimeror te kafshet, gjumi dimeror tek kafshet, gjumi i tepert, gjumi i bebeve, gjumi letargjik wikipedia, gjumi ne shtatzani, gjumi letargjik, gjumi rem, gjumi dhe shendeti, gjumi dhe endrrat, dhoma gjumi, dhoma per femije, dhoma gjumi moderne, mobileri

Përkthime: gjumi

Fjalor:
anglisht
Përkthime:
slumber, sleep, bedroom, sleeping, bedrooms, Sleepwear
Fjalor:
spanjisht
Përkthime:
sueño, dormir, descansar, dormitorio, dormitorios, Habitación, Bedroom, Recamara
Fjalor:
gjermanisht
Përkthime:
schlafen, schlummer, schlaf, Schlafzimmer, Bedroom, Schlafzimmern, Zimmer
Fjalor:
frëngjisht
Përkthime:
somme, songe, dors, traverse, wagon-lit, coucher, sommeil, pioncer, assoupissement, dormons, ...
Fjalor:
italisht
Përkthime:
sonno, sopore, dormire, camera da letto, Bedroom, da letto, Camere da Letto, Camera da
Fjalor:
portugalisht
Përkthime:
sono, dormir, matar, quarto, Bedroom, Quartos, quarto de, quarto de Dormir
Fjalor:
holandisht
Përkthime:
sluimeren, slaap, druilen, dutten, slapen, maffen, slaapkamer, slaapkamers, Bedroom, kamer, ...
Fjalor:
rusisht
Përkthime:
дремать, заснуть, дремота, спаньё, сон, спать, почить, усыпление, неметь, дрыхнуть, ...
Fjalor:
norvegjisht
Përkthime:
søvn, sove, slumre, slummer, soverom, Bedroom, soverommet, roms
Fjalor:
suedisht
Përkthime:
sömn, slummer, sova, sovrum, Bedroom, rum, sovrum med, Sovrummet
Fjalor:
finlandisht
Përkthime:
koisata, nukkua, uinua, uni, torkkua, makuuhuone, Bedroom, makuuhuoneessa, makuuhuoneen, makuuhuonetta
Fjalor:
danisht
Përkthime:
slummer, sove, søvn, Soveværelse, Bedroom, soveværelser, soveværelset, værelses
Fjalor:
çekisht
Përkthime:
sen, spánek, spaní, spát, dřímota, podřimování, ložnice, ložnicemi, ložnicí, Pokoj
Fjalor:
polonisht
Përkthime:
pomieścić, pospać, wstrzymać, nocować, uśpienie, spać, zaśnięcie, przespać, sen, sypiać, ...
Fjalor:
hungarisht
Përkthime:
álom, szunnyadozás, szundítás, hálószoba, hálószobás, szob, szobás, Hálószobai
Fjalor:
turqisht
Përkthime:
uyku, yatmak, yatak odası, Bedroom, Yatak Odalı, Yatak, odalı bir
Fjalor:
greqisht
Përkthime:
κοιμάμαι, τσίμπλα, ύπνος, υπνοδωμάτιο, κρεβατοκάμαρα, Δωμάτιο, Υπνοδωματίου, Υπνοδωματίων
Fjalor:
ukrainisht
Përkthime:
спати, сон, німіти, дрімота, спальня, спальні
Fjalor:
bullgarisht
Përkthime:
сън, спалня, апартамент, Двустаен, Тристаен, Едностаен
Fjalor:
bjellorusisht
Përkthime:
спальня
Fjalor:
estonisht
Përkthime:
uinak, rähm, uinuma, tukastama, uni, magama, magamistuba, magamistoaga, magamistoas, magamistoa
Fjalor:
kroatisht
Përkthime:
pospanost, san, drijem, drijemati, spavanje, spavati, spavaća soba, Spavaća, spavaće, spavaćom sobom, ...
Fjalor:
islandeze
Përkthime:
svefnherbergi, Bedroom, svefnherbergja, svefnherbergis, Herbergja
Fjalor:
latinisht
Përkthime:
somnus
Fjalor:
lituanisht
Përkthime:
miegas, miegamasis, Bedroom, miegamojo, miegamaisiais, miegamuoju
Fjalor:
letonisht
Përkthime:
miegs, snauda, guļamistaba, guļamistabas, guļamistabu, gulamistaba, Bedroom
Fjalor:
maqedonisht
Përkthime:
спална соба, спална, спалната соба, спалната, спални
Fjalor:
rumanisht
Përkthime:
dormi, somn, dormitor, dormitoare, Bedroom, dormitorul, camere
Fjalor:
sllovenisht
Përkthime:
spati, sen, Spalnica, spalnico, spalnice, spalnicama, sobno
Fjalor:
sllovakisht
Përkthime:
spánok, sen, spálne, spálňa, izby

Statistikat e popullaritetit: gjumi

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Fjalë të rastësishme