Fjalë: gjuhë

Fjalë të ngjashme: gjuhë

gjuhë shqipe, gjuhë shqipe ese, gjuhë shqipe gramatika, gjuhë dhe letërsi angleze, gjuhë angleze, gjuhë shqipe dhe letërsi, gjuhë shqipe gramatikë

Sinonime: gjuhë

idiomë, dialekt, lokucion, shprehje idiomatike, gojë, të folur, gjuhë toke, gjuhëz, rrum, fjalë, e folme

Përkthime: gjuhë

Fjalor:
anglisht
Përkthime:
language, lingua, clapper, tongue, languages, languages from
Fjalor:
spanjisht
Përkthime:
habla, lengua, lengüeta, idioma, lenguaje, discurso, el lenguaje, lenguaje de
Fjalor:
gjermanisht
Përkthime:
systematik, terminologie, beifallklatscher, landzunge, nomenklatur, fachbezeichnung, rede, zunge, glockenklöppel, klöppel, ...
Fjalor:
frëngjisht
Përkthime:
langage, langue, languette, idiome, terminologie, parole, tapette, lingual, nomenclature, linguistique, ...
Fjalor:
italisht
Përkthime:
linguaggio, idioma, discorso, lingua, la lingua, lingue, language
Fjalor:
portugalisht
Përkthime:
idioma, pista, língua, alicate, terminologia, linguagem, fala, nomenclatura, conferência, beco, ...
Fjalor:
holandisht
Përkthime:
taal, tong, terminologie, nomenclatuur, toespraak, redevoering, oratie, spreken, rede, spraak, ...
Fjalor:
rusisht
Përkthime:
язык, шип, терминология, брань, речь, хвостовик, клакер, язычок, факел, номенклатура, ...
Fjalor:
norvegjisht
Përkthime:
tale, tunge, språk, mål, språket, language
Fjalor:
suedisht
Përkthime:
anföring, språk, tal, språket, language
Fjalor:
finlandisht
Përkthime:
kieli, sanaluettelo, uloke, puhe, oppisanasto, nimikkeistö, kielellä, kielen, kieltä, kielten
Fjalor:
danisht
Përkthime:
tunge, sprog, tale, sproget, language
Fjalor:
çekisht
Përkthime:
jazykový, řehtačka, sloh, jazyk, klepačka, řeč, mluva, jazyka, language, jazykem, ...
Fjalor:
polonisht
Përkthime:
grzechotka, język, wymowa, mowa, pióro, wypust, jeżyk, styl, ozorek, występ, ...
Fjalor:
hungarisht
Përkthime:
harangnyelv, nyelv, nyelven, nyelvet, nyelvi, nyelvén
Fjalor:
turqisht
Përkthime:
hitabe, konuşma, söz, söylev, dil, dili, Language, Ders Dili, bir dil
Fjalor:
greqisht
Përkthime:
εγκάθετος, γλώσσα, γλώσσας, γλωσσών, τη γλώσσα, γλώσσες
Fjalor:
ukrainisht
Përkthime:
промову, промова, мову, клакер, тріскотіти, тріскачка, дзвона, лангуст, тріщати, дзвону, ...
Fjalor:
bullgarisht
Përkthime:
език, язък, езика, езици, на език
Fjalor:
bjellorusisht
Përkthime:
язык, мова, мову
Fjalor:
estonisht
Përkthime:
keel, keelsus, keeles, keele, keelt, language
Fjalor:
kroatisht
Përkthime:
jezičnu, jezika, govor, jezik, jezične, čegrtaljka, jezičak, zvečka, jeziku, jezikom, ...
Fjalor:
islandeze
Përkthime:
tungumál, mál, Language, tungumáli, tungumálið
Fjalor:
latinisht
Përkthime:
lingua
Fjalor:
lituanisht
Përkthime:
liežuvis, terminologija, kalba, kalbos, kalbą, kalbų, verčiama
Fjalor:
letonisht
Përkthime:
runāšana, mēle, runa, valoda, terminoloģija, valodu, valodas, valodā, Language
Fjalor:
maqedonisht
Përkthime:
јазик, јазикот, јазици, јазични
Fjalor:
rumanisht
Përkthime:
limb, terminologie, limbaj, limbă, limba, limbajul, limbii
Fjalor:
sllovenisht
Përkthime:
jezik, language, jeziku, jezika
Fjalor:
sllovakisht
Përkthime:
jazyk, jazyky, jazyka, svoj jazyk
Fjalë të rastësishme