Fjalë: krenari

Fjalë të ngjashme: krenari

krenari dhe paragjykim, ish i dashuri i dafina krenari, krenaria e rrah ledrin, krenari ledri, krenari e rre ledrin, krenari zagracanare, krenari rrah ledrin, krenari dhe dafina, krenari dafina, krenari dhe dafina zeqiri

Sinonime: krenari

kryelartësi, fodullëk, lule, lulëzim, tufë luanësh, arrogancë, mendjemadhësi, mburrje, lartësi e madhe, lartësi, madhësi

Përkthime: krenari

Fjalor:
anglisht
Përkthime:
pride, proudly, proud, the pride, pride in
Fjalor:
spanjisht
Përkthime:
penacho, orgullo, envanecimiento, el orgullo, orgullo de, orgullo del, soberbia
Fjalor:
gjermanisht
Përkthime:
stolz, rudel, hochmut, Stolz, Stolz zu, pride, Stolzes
Fjalor:
frëngjisht
Përkthime:
orgueil, morgue, fierté, arrogance, la fierté, l'orgueil, fiers
Fjalor:
italisht
Përkthime:
fierezza, superbia, orgoglio, l'orgoglio, orgogliosi
Fjalor:
portugalisht
Përkthime:
orgulho, picar, o orgulho, orgulho de, orgulho do, orgulho da
Fjalor:
holandisht
Përkthime:
hoogmoed, trots, trots van, trots te, de trots
Fjalor:
rusisht
Përkthime:
самолюбие, горделивость, амбиция, гордость, гордостью, гордости, гордыня
Fjalor:
norvegjisht
Përkthime:
stolthet, stolte, stolt, stoltheten, ære
Fjalor:
suedisht
Përkthime:
stolthet, pride, stolta
Fjalor:
finlandisht
Përkthime:
ylpeys, ylpeyttä, ylpeyden, ylpeä, ylpeänä
Fjalor:
danisht
Përkthime:
stolthed, ære, stolte, en ære, stolt
Fjalor:
çekisht
Përkthime:
nadutost, pýcha, nafoukanost, hrdost, chloubou, pýchou, hrdosti
Fjalor:
polonisht
Përkthime:
duma, pycha, honorowość, szczycić, chluba, chełpić, pysznić, dumą, dumy
Fjalor:
hungarisht
Përkthime:
büszkeség, kevélység, büszkesége, büszkeséggel, büszkén, büszkeségét
Fjalor:
turqisht
Përkthime:
gurur, kibir, gururu, pride, gururum
Fjalor:
greqisht
Përkthime:
έπαρση, καμάρι, υπερηφάνεια, υπερηφάνειας, περηφάνια, την υπερηφάνεια
Fjalor:
ukrainisht
Përkthime:
уколи, гордість
Fjalor:
bullgarisht
Përkthime:
гордост, гордостта, гордее, гордеем
Fjalor:
bjellorusisht
Përkthime:
гонар, гордасць
Fjalor:
estonisht
Përkthime:
uhkus, uhkust, uhkuse, uhke, uhkusega
Fjalor:
kroatisht
Përkthime:
ponos, dika, oholost, ponosom, napon, ponosa, pride
Fjalor:
islandeze
Përkthime:
stolt, hroki, stolti, stoltið, metnað
Fjalor:
latinisht
Përkthime:
superbia
Fjalor:
lituanisht
Përkthime:
pasididžiavimas, išdidumas, pasididžiavimu, didžiuotis, pasididžiavimą
Fjalor:
letonisht
Përkthime:
lepnums, lepnumu, lepnība, lepnuma
Fjalor:
maqedonisht
Përkthime:
гордост, гордоста, гордееме, гордее, гордеат
Fjalor:
rumanisht
Përkthime:
mândrie, mândria, mandrie, mândriei, mandria
Fjalor:
sllovenisht
Përkthime:
ponos, ponosa, ponosni, ponosom
Fjalor:
sllovakisht
Përkthime:
pýcha, hrdosť
Fjalë të rastësishme