Fjalë: eksporti

Fjalë të ngjashme: eksporti

eksporti neto, eksporti dhe importi ne shqiperi, eksporti i kosoves, eksporti ne kosove, eksporti dhe importi ne kosove, eksporti ne shqiperi, eksporti dhe importi, eksporti dhe importi i mallrave

Përkthime: eksporti

anglisht
exportation, export


spanjisht
exportación, exportar

gjermanisht
export, exportieren, ausführen, ausfuhr

frëngjisht
exporter, exportent, réaliser, exportez, exportons, ...

italisht
esportare, esportazione

portugalisht
exportação, explosão, exportar

holandisht
uitvoer, exporteren, export, uitvoeren

rusisht
вывезти, вывозить, вывоз, вывозка, вызов, ...

norvegjisht
eksportere, utførsel, eksport

suedisht
utförsel, exportera, export

finlandisht
viedä, vienti, maastavienti

danisht
eksport, eksportere

çekisht
vyvážet, exportovat, vyvážení, vyvézt, vývoz

polonisht
wywozić, eksport, wywóz, eksportacja, wysyłanie, ...

hungarisht
export, kiviteli, kivitel, exportra

turqisht
ihracat

greqisht
εξάγω, εξαγωγή

ukrainisht
експортувати, експортування, вивіз, вивозити, вивезти, ...

bullgarisht
износ

bjellorusisht
экспарт

estonisht
eksport, eksportimine, väljavedu, eksportima

kroatisht
izvoz, eksportirati, izvoza, izvozna, izvesti

islandeze
útflutningur

lituanisht
eksportuoti, eksportas

letonisht
eksportprece, eksports

maqedonisht
извоз, извозот, за извоз, извозните, извоз на

rumanisht
export

sllovenisht
izvoz, izvozno, izvoza, izvozu, izvozna

sllovakisht
vývozní, vyvážení, export, vývoz

Fjalë të rastësishme